"LICEMERJE EU PREMA SRBIJI NEPODNOŠLJIVO" Lider najjače stranke u Austriji opleo po EU, pa onda spomenuo Vučića
Sve zemlje članice Ujedinjenih nacija moraju da poštuju sva dokumenta UN, dodao je on.
Metode ucene kojim se Evropska unija služi u odnosu prema Srbiji su potpuno neprihvatljive, a licemerje EU generalno postaje sve nepodnošljivije, kaže u intervjuu u Beču lider Slobodarske partije Austrije (FPO) Dominik Nep, inače političke stranke koja je u istraživanjima javnog mnjenja trenutno najsnažnija u toj zemlji.
Nep ukazuje da se pritisak na Srbiju vrši samo zato što predsednik Aleksandar Vučić ne podržava "neuspelu politiku EU, već vodi računa o interesima Srbije i svojih građana".
TEŽAK PERIOD PRED SRBIJOM: Vučić smatra da razgovori u Minhenu neće biti nimalo laki
TEŠKE OPTUŽBE! Traže ostavku evropskog komesara jer "previše favorizuje Vučića", njemu prekipelo pa nastao opšti HAOS
PROBILI OGRADU, PA DOŠLI DO ZGRADE PREDSEDNIŠTVA: Maskirani ekstremisti divljaju ulicama Beograda, reagovala policija
Sve zemlje članice Ujedinjenih nacija moraju da poštuju sva dokumenta UN, dodao je on.
Kada je reč o Kosovu, Zapad insistira na pravu na samoopredeljenje, ali ne dozvoljava to pravo u drugim slučajevima, na primer, kada Rusija na Krimu pominje ovaj presedan. Da li je ovakav stav kršenje Povelje UN, i da li je doprineo ratu u Ukrajini?
Svakako, sa Kosovom je otvorena Pandorina kutija. Naravno da svaka članica Ujedinjenih nacija mora da poštuje Povelju UN i sve rezolucije te međunarodne organizacije.
Na Kosovu su poslednjih nedelja pojačani etnički motivisani napadi na Srbe, a zvanični Beč nije reagovao. U Nemačkoj, uprkos brojnim izveštajima, vlada kaže da ne zna ništa o etnički motivisanim napadima. Zašto su u međunarodnoj zajednici bučni u reakciji kada se nešto loše govori o Albancima, dok zataškavaju napade na Srbe ?
Važno je da takve incidente podjednako oštro osude svi u međunarodnoj zajednici. Zadatak trupa Kfora je da spreči dalje sukobe među etničkim grupama. Zahvaljujem se vojnicima austrijske vojske koji obavljaju važan zadatak na terenu.
Ne pokušava li EU svojim pritiskom na Srbiju oko Kosova da stvori političku krizu kako bi srušila vlast koja ne želi da uvede sankcije Rusiji?
Metode ucene Evropske unije protiv Srbije su potpuno neprihvatljive. EU priteže šrafove kandidatu za pristupanje, samo zato što njen predsednik ne želi da podrži neuspelu politiku elite u Uniji u svakom pogledu, i gleda interese sopstvenog naroda. Dok u Turskoj tamošnji vladar Redžep Tajip Erdogan, koji čak i vodi rat protiv Kurda u svojoj zemlji, a nije ni razmišljao o sankcijama Rusiji, uživa svu slobodu, u Srbiji se primenjuju sasvim drugi standardi. Licemerje ove Evropske unije postaje sve nepodnošljivije.
Austrija ulazi u sve otvoreniju konfrontaciju sa Rusijom. Predsednik Aleksander Van der Belen je posetio Kijev i obećao podršku, a Beč proteruje ruske diplomate. Postoji li rizik od uvlačenja u rat?
Predsednik Austrije dovodi u pitanje našu neutralnost svojim ponašanjem i deluje kao spoljnopolitički slepac. Njegov jasan zadatak kao predsednika neutralne zemlje bio bi da odlučno vodi kampanju za što brži prekid ovog strašnog rata kroz pregovore, a ne da se zalaže za one zaslepljene ljude koji samo zahtevaju još rata i u čijem rečniku se čak izraz 'mir' više ne pojavljuje. Ne možete se boriti protiv vatre - vatrom. Van der Belen svojim izjavama poziva na moralno saučesništvo u produžavanju stradanja, u besmislenoj smrti nebrojenih vojnika i civila sa obe strane.