"ЛИЦЕМЕРЈЕ ЕУ ПРЕМА СРБИЈИ НЕПОДНОШЉИВО" Лидер најјаче странке у Аустрији оплео по ЕУ, па онда споменуо Вучића
Све земље чланице Уједињених нација морају да поштују сва документа УН, додао је он.
Методе уцене којим се Европска унија служи у односу према Србији су потпуно неприхватљиве, а лицемерје ЕУ генерално постаје све неподношљивије, каже у интервјуу у Бечу лидер Слободарске партије Аустрије (ФПО) Доминик Неп, иначе политичке странке која је у истраживањима јавног мњења тренутно најснажнија у тој земљи.
Неп указује да се притисак на Србију врши само зато што председник Александар Вучић не подржава "неуспелу политику ЕУ, већ води рачуна о интересима Србије и својих грађана".
ТЕЖАК ПЕРИОД ПРЕД СРБИЈОМ: Вучић сматра да разговори у Минхену неће бити нимало лаки
ТЕШКЕ ОПТУЖБЕ! Траже оставку европског комесара јер "превише фаворизује Вучића", њему прекипело па настао општи ХАОС
ПРОБИЛИ ОГРАДУ, ПА ДОШЛИ ДО ЗГРАДЕ ПРЕДСЕДНИШТВА: Маскирани екстремисти дивљају улицама Београда, реаговала полиција
Све земље чланице Уједињених нација морају да поштују сва документа УН, додао је он.
Када је реч о Косову, Запад инсистира на праву на самоопредељење, али не дозвољава то право у другим случајевима, на пример, када Русија на Криму помиње овај преседан. Да ли је овакав став кршење Повеље УН, и да ли је допринео рату у Украјини?
Свакако, са Косовом је отворена Пандорина кутија. Наравно да свака чланица Уједињених нација мора да поштује Повељу УН и све резолуције те међународне организације.
На Косову су последњих недеља појачани етнички мотивисани напади на Србе, а званични Беч није реаговао. У Немачкој, упркос бројним извештајима, влада каже да не зна ништа о етнички мотивисаним нападима. Зашто су у међународној заједници бучни у реакцији када се нешто лоше говори о Албанцима, док заташкавају нападе на Србе ?
Важно је да такве инциденте подједнако оштро осуде сви у међународној заједници. Задатак трупа Кфора је да спречи даље сукобе међу етничким групама. Захваљујем се војницима аустријске војске који обављају важан задатак на терену.
Не покушава ли ЕУ својим притиском на Србију око Косова да створи политичку кризу како би срушила власт која не жели да уведе санкције Русији?
Методе уцене Европске уније против Србије су потпуно неприхватљиве. ЕУ притеже шрафове кандидату за приступање, само зато што њен председник не жели да подржи неуспелу политику елите у Унији у сваком погледу, и гледа интересе сопственог народа. Док у Турској тамошњи владар Реџеп Тајип Ердоган, који чак и води рат против Курда у својој земљи, а није ни размишљао о санкцијама Русији, ужива сву слободу, у Србији се примењују сасвим други стандарди. Лицемерје ове Европске уније постаје све неподношљивије.
Аустрија улази у све отворенију конфронтацију са Русијом. Председник Александер Ван дер Белен је посетио Кијев и обећао подршку, а Беч протерује руске дипломате. Постоји ли ризик од увлачења у рат?
Председник Аустрије доводи у питање нашу неутралност својим понашањем и делује као спољнополитички слепац. Његов јасан задатак као председника неутралне земље био би да одлучно води кампању за што бржи прекид овог страшног рата кроз преговоре, а не да се залаже за оне заслепљене људе који само захтевају још рата и у чијем речнику се чак израз 'мир' више не појављује. Не можете се борити против ватре - ватром. Ван дер Белен својим изјавама позива на морално саучесништво у продужавању страдања, у бесмисленој смрти небројених војника и цивила са обе стране.