TRINAEST GODINA OD MILOVE PREVARE! Evo gde je Srbija danas, a gde Crna Gora - TUŽNI TAOC DPS "ELITE"
Na dan kada Crna Gora obeležava 13 godina od referenduma o nezavisnosti zemlja ostaje podeljena, pa dok za jedne napuštanje zajednice sa Srbijom predstavlja "istorijski podvig", za druge je projekat nastao na prevaran način i simbol NATO okupacije.
Vlasti Crne Gore su iskoristile i ovaj jubilej da građanima poruče kako žive u zemlji koju najbliže opisuju superlativi. U čestitki povodom Dana nezavisnosti 21. maja predsednik Milo Đukanović je ocenio da je "vreme potvrdilo kakav je istorijski podvig napravila naša generacija".
NATO MILO ŽESTOKO UDARIO NA RUSIJU! Đukanović optužuje Moskvu za iscenirani državni udar
NESVAKIDAŠNJI GEST: Dvojica momaka pešačili 470 kilometara da bi se pomolili pod Ostrogom
POGLEDAJTE DOKAZE: Ovako se vrbuju građani da GLASAJU ZA MILA!
- Postala je važan faktor regionalne stabilnosti, uvažena članica NATO alijanse, na pragu članstva u EU. Država koja je regionalni lider u razvoju ekonomije - kazao je Đukanović. Slične ocene izneli su i premijer i predsednik Skupštine Crne Gore, Duško Marković i Ivan Brajović.
Ako se ostavi po strani utisak da za crnogorske prvake prvo ide članstvo u NATO, pa zatim deset praznih mesta i samohvala vladajuće elite, proslava Dana nezavisnosti jasno svedoči o podeljenosti crnogorskog društva.
I dok je u Crnoj Gori minimalna plata i dalje ispod 200 evra, a broj kilometara izgrađenih auto-puteva od sticanja nezavisnosti 0 (i slovima nula), Srbija nastavlja da grabi ka budućnosti.
PODGORIČKI SUD PODIGAO OPTUŽNICU PROTIV DUŠKA KNEŽEVIĆA: Optužen za zloupotrebu položaja
ALBANCI SVE AGRESIVNIJE NASRĆU NA SRPSKE SVETINJE: Smeta im obnova crkve u Crnoj Gori, koju su srušili fašisti
OVAKO SU I HITLERA DOČEKALI! JEZIVA SCENA u Zagrebu, za Merkelovu USTAŠKE PESME i KUKNJAVA o Blajburgu (FOTO/VIDEO)
Prosečna plata raste, grade se novi auto-putevi, svi nesporazumi koje Srbija ima na diplomatskom polju se ne rešavaju vučenjem NATO alijanse za rukav i uvođenjem sankcija Rusiji, već sastancima sa najvažnijim svetskim liderima i diplomatskim razgovorom.
Dok Srbija ne želi da poklekne pred pritiscima Albanaca, u Crnoj Gori je vladajuća Milova elita rešila da Albance koristi kao pse koje huška na sopstveni, neposlušni narod.
U novoj opštini Tuzi na glavni državni praznik, pored crnogorskih, prvi put se ravnopravno ističu i albanske nacionalne zastave. Dok vlasti na to žmure, istovremeno kao poslednji korak u zaokruživanju crnogorskog identiteta na sva zvona najavljuju otimačinu imovine Srpske pravoslavne crkve (SPC).
"U odnosu na Hrvate Srbija je SUPERSILA": Lazanski o najavi da susedi pregovaraju da kupe F-16
Mitropolit Amfilohije DAO BLAGOSLOV BORBI PROTIV MILA: Zalaže se da OPOZICIONARI PRUŽE SNAŽAN OTPOR
Milo sa bratom oteo STRICU UŠTEĐEVINU! Milan otkrio BRUKU - "Mislio sam da će me ubiti"
Prema zvaničnim rezultatima, na referendumu 2006. godine glasalo je 419.240 građana ili 86,5 odsto od ukupnog broja birača.
Crnogorsku nezavisnost podržalo je 230.661 građana ili 55,5 odsto, dok je za ostanak zajedničke države sa Srbijom bilo 185.002 ili 44,5 odsto, ali je ogromnom broju Crnogoraca koji se smatraju Srbima bilo zabranjeno da glasaju na referendumu.