ТРИНАЕСТ ГОДИНА ОД МИЛОВЕ ПРЕВАРЕ! Ево где је Србија данас, а где Црна Гора - ТУЖНИ ТАОЦ ДПС "ЕЛИТЕ"
На дан када Црна Гора обележава 13 година од референдума о независности земља остаје подељена, па док за једне напуштање заједнице са Србијом представља "историјски подвиг", за друге је пројекат настао на преваран начин и симбол НАТО окупације.
Власти Црне Горе су искористиле и овај јубилеј да грађанима поруче како живе у земљи коју најближе описују суперлативи. У честитки поводом Дана независности 21. маја председник Мило Ђукановић је оценио да је "време потврдило какав је историјски подвиг направила наша генерација".
НАТО МИЛО ЖЕСТОКО УДАРИО НА РУСИЈУ! Ђукановић оптужује Москву за исценирани државни удар
НЕСВАКИДАШЊИ ГЕСТ: Двојица момака пешачили 470 километара да би се помолили под Острогом
ПОГЛЕДАЈТЕ ДОКАЗЕ: Овако се врбују грађани да ГЛАСАЈУ ЗА МИЛА!
- Постала је важан фактор регионалне стабилности, уважена чланица НАТО алијансе, на прагу чланства у ЕУ. Држава која је регионални лидер у развоју економије - казао је Ђукановић. Сличне оцене изнели су и премијер и председник Скупштине Црне Горе, Душко Марковић и Иван Брајовић.
Ако се остави по страни утисак да за црногорске прваке прво иде чланство у НАТО, па затим десет празних места и самохвала владајуће елите, прослава Дана независности јасно сведочи о подељености црногорског друштва.
И док је у Црној Гори минимална плата и даље испод 200 евра, а број километара изграђених ауто-путева од стицања независности 0 (и словима нула), Србија наставља да граби ка будућности.
ПОДГОРИЧКИ СУД ПОДИГАО ОПТУЖНИЦУ ПРОТИВ ДУШКА КНЕЖЕВИЋА: Оптужен за злоупотребу положаја
АЛБАНЦИ СВЕ АГРЕСИВНИЈЕ НАСРЋУ НА СРПСКЕ СВЕТИЊЕ: Смета им обнова цркве у Црној Гори, коју су срушили фашисти
ОВАКО СУ И ХИТЛЕРА ДОЧЕКАЛИ! ЈЕЗИВА СЦЕНА у Загребу, за Меркелову УСТАШКЕ ПЕСМЕ и КУКЊАВА о Блајбургу (ФОТО/ВИДЕО)
Просечна плата расте, граде се нови ауто-путеви, сви неспоразуми које Србија има на дипломатском пољу се не решавају вучењем НАТО алијансе за рукав и увођењем санкција Русији, већ састанцима са најважнијим светским лидерима и дипломатским разговором.
Док Србија не жели да поклекне пред притисцима Албанаца, у Црној Гори је владајућа Милова елита решила да Албанце користи као псе које хушка на сопствени, непослушни народ.
У новој општини Тузи на главни државни празник, поред црногорских, први пут се равноправно истичу и албанске националне заставе. Док власти на то жмуре, истовремено као последњи корак у заокруживању црногорског идентитета на сва звона најављују отимачину имовине Српске православне цркве (СПЦ).
"У односу на Хрвате Србија је СУПЕРСИЛА": Лазански о најави да суседи преговарају да купе Ф-16
Митрополит Амфилохије ДАО БЛАГОСЛОВ БОРБИ ПРОТИВ МИЛА: Залаже се да ОПОЗИЦИОНАРИ ПРУЖЕ СНАЖАН ОТПОР
Мило са братом отео СТРИЦУ УШТЕЂЕВИНУ! Милан открио БРУКУ - "Мислио сам да ће ме убити"
Према званичним резултатима, на референдуму 2006. године гласало је 419.240 грађана или 86,5 одсто од укупног броја бирача.
Црногорску независност подржало је 230.661 грађана или 55,5 одсто, док је за останак заједничке државе са Србијом било 185.002 или 44,5 одсто, али је огромном броју Црногораца који се сматрају Србима било забрањено да гласају на референдуму.