NASTAVLJA SE HAOS U FRANCUSKOJ: Demonstranti u Parizu blokirali aerodrom, u Marseju upali u železničku stanicu (VIDEO)
U celoj Francuskoj je raspoređeno 11.500 policajaca i žandarma.
Protesti, 11. po redu, počeli su danas posle podne u Francuskoj gde se građani bune protiv usvojene penzione reforme, preneli su danas tamošnji mediji.
PUTIN MENJA EVROPU! Rusija i Belorusija prave savez kakav svet nije video
PREOKRET U SLUČAJU "TRAMP"! Zvezda filmova za odrasle stala u odbranu bivšeg predsednika: "Ne bi trebalo da ode u zatvor zbog mene"
KINEZI UČINILI NEZAMISLIVO: Peking pomirio dve neprijateljske države, sprečen maligni uticaj SAD (VIDEO)
List "20 Minutes" javio je da je povorka demonstranata krenula u šetnju u Parizu i da je pre početka privedeno osam osoba i sprovedeno više od 1.330 kontrola.
Incidenti su izbili u Renu gde je policija koristila suzavac da rastera skup, dok je grupa demonstranata u Marseju upala u glavnu železničku stanicu i stala na šine da bi poremetila saobraćaj.
U Lilu na severu Francuske, zabeležen je manji broj okupljenih. U Bordu je krenula povorka građana u veseloj atmosferi.
Onlajn televizija BFMTV javila je da jutros nakratko bio blokiran jedan terminal pariskog međunarodnog aerodroma Roasi-Šarl-de-Gol.
I pored tih poremećaja i blokada, štrajk i odziv građana je manjeg obima. U prosveti je osam odsto zaposlenih u štrajku.
Vlasti procenjuju da će tokom dana biti između 600.000 i 800.000 okupljenih, od kojih od 60.000 do 90.000 u Parizu. Na prethodnim protestima bilo je i više od milion ljudi.
U celoj Francuskoj je raspoređeno 11.500 policajaca i žandarma.
Francuska vlada je 20. marta usvojila zakon o penzionoj reformi koristeći ustavno pravo čime je zaobišla glasanje u parlamentu.
Sledeći korak je izjašnjavanje Ustavnog saveta koji će 14. aprila izneti stav o ustavnosti zakona.
Predsednik Emanuel Makron koji se nalazi u poseti Kini, izjavio je danas da u narodu veoma nepopularna reforma "sledi svoj demokratski tok".
Reforma između ostalog predviđa duži radni vek od dve godine, odlazak u penziju sa 64, umesto 62 godine, čemu se protive građani.