НАСТАВЉА СЕ ХАОС У ФРАНЦУСКОЈ: Демонстранти у Паризу блокирали аеродром, у Марсеју упали у железничку станицу (ВИДЕО)
У целој Француској је распоређено 11.500 полицајаца и жандарма.
Протести, 11. по реду, почели су данас после подне у Француској где се грађани буне против усвојене пензионе реформе, пренели су данас тамошњи медији.
ПУТИН МЕЊА ЕВРОПУ! Русија и Белорусија праве савез какав свет није видео
ПРЕОКРЕТ У СЛУЧАЈУ "ТРАМП"! Звезда филмова за одрасле стала у одбрану бившег председника: "Не би требало да оде у затвор због мене"
КИНЕЗИ УЧИНИЛИ НЕЗАМИСЛИВО: Пекинг помирио две непријатељске државе, спречен малигни утицај САД (ВИДЕО)
Лист "20 Минутес" јавио је да је поворка демонстраната кренула у шетњу у Паризу и да је пре почетка приведено осам особа и спроведено више од 1.330 контрола.
Инциденти су избили у Рену где је полиција користила сузавац да растера скуп, док је група демонстраната у Марсеју упала у главну железничку станицу и стала на шине да би пореметила саобраћај.
У Лилу на северу Француске, забележен је мањи број окупљених. У Борду је кренула поворка грађана у веселој атмосфери.
Онлајн телевизија БФМТВ јавила је да јутрос накратко био блокиран један терминал париског међународног аеродрома Роаси-Шарл-де-Гол.
И поред тих поремећаја и блокада, штрајк и одзив грађана је мањег обима. У просвети је осам одсто запослених у штрајку.
Власти процењују да ће током дана бити између 600.000 и 800.000 окупљених, од којих од 60.000 до 90.000 у Паризу. На претходним протестима било је и више од милион људи.
У целој Француској је распоређено 11.500 полицајаца и жандарма.
Француска влада је 20. марта усвојила закон о пензионој реформи користећи уставно право чиме је заобишла гласање у парламенту.
Следећи корак је изјашњавање Уставног савета који ће 14. априла изнети став о уставности закона.
Председник Емануел Макрон који се налази у посети Кини, изјавио је данас да у народу веома непопуларна реформа "следи свој демократски ток".
Реформа између осталог предвиђа дужи радни век од две године, одлазак у пензију са 64, уместо 62 године, чему се противе грађани.