OBJAVLJENA VELIKA SIMULACIJA RATA KINE I TAJVANA: Svaki ishod završava OVIM rezultatom (VIDEO)
U ratnim igrama nije predviđena upotreba nuklearnog oružja i Južna i Severna Koreja nisu uključene u sukob.
Sve simulacije o mogućem napadu Kine na Tajvan završavaju se istim rezultatom - Kina gubi.
KINA OPET U VAZDUŠNOM PROSTORU TAJVANA: Primećeno 29 avion kako leti nebom u blizini ostrva
JOŠ JEDAN VOJNI SUKOB NEIZBEŽAN! Šef CIA šokirao: Kineski predsednik naredio vojsci da bude spremna za invaziju na Tajvan
AMERIKA ŠALJE TRUPE NA TAJVAN?! Spremaju se za potencijalnu invaziju Kine!
No, to bi bila Pirova pobeda za Ameriku i Japan. Njihove pomorske i vazdušne snage bi pretrpele toliko visoke gubitke, da bi oni najverovatnije isključili mogućnost uspešnog suprotstavljanja novom kineskom napadu. Ta opcija, ipak, nije toliko važna. jer je mala verovatnoća da bi Kina posle prvog poraza smogla snage za još jedan napad. Ona bi preostale vojne efektive morala da sačuva za odbranu.
Ratne igre koje je sprovela japanska Mirovna fondacija "Sasakave" u obzir je uzela trenutne vojne snage Kine, Tajvana, Japana i Amerike. Zamišljena kineska invazija na Tajvan postavljena je u vremenski okvir od dve sedmice, 2026. godine. Ratna dejstva bi obuhvatila Kinu, Tajvan i delove Japana.
Pre vazdušnog i pomorskog desanta na Tajvan Kina bi morala da uspostavi vazdušnu premoć nad Tajvanskim moreuzom. Amerika na to odgovara udarnim grupama nosača aviona, ali te snage nisu dovoljne da zaustave kineske napade. Amerika zbog toga mora da uključi i vazdušne snage iz baze Kadena na Okinavi. Osim toga, američko ratno vazduhoplovstvo koristi i infrastrukturu civilnih aerodroma u Japanu.
To dodatno komplikuje situaciju, jer Kina izvodi raketne udare na američke vojne ciljeve u Japanu. Japan to proglašava egzistencijalnom krizom zbog čega svoje vojne snage priključuje Amerikancima.
Nakon niza vazdušnih okršaja, Amerika uspeva da postigne vazdušnu premoć nakon čega preseca snabdevanje kineskim trupama koje su se iskrcale na obale Tajvana. Tokom tih borbi Kina je izgubila više od 150 brodova, uključujući dva nosača aviona, 168 lovaca i 48 transportnih aviona. Poginulo je ili ranjeno 40.000 pripadnika kineskih oružanih snaga.
Istovremeno, Amerika bi izgubila 19 ratnih brodova, 400 lovaca i oko deset hiljada vojnika i mornara. I Japan ima ozbiljne gubitke i to 15 brodova, 144 lovca među kojima i avioni tipa F-35 i Micubiši J-2 "Rajden".
Tajvanske snage su u ratnim igrama izgubile 13.000 vojnika, 18 brodova i 200 aviona.
Kada se sve sabere, Kina bi izgubila veći deo svojih pomorskih snaga dok bi protivnička koalicija ostala bez 750 aviona. To su skupe letelice. koje ne bi mogle brzo da nadoknadi čak ni Amerika.
U ratnim igrama nije predviđena upotreba nuklearnog oružja i Južna i Severna Koreja nisu uključene u sukob.