ОБЈАВЉЕНА ВЕЛИКА СИМУЛАЦИЈА РАТА КИНЕ И ТАЈВАНА: Сваки исход завршава ОВИМ резултатом (ВИДЕО)
У ратним играма није предвиђена употреба нуклеарног оружја и Јужна и Северна Кореја нису укључене у сукоб.
Све симулације о могућем нападу Кине на Тајван завршавају се истим резултатом - Кина губи.
КИНА ОПЕТ У ВАЗДУШНОМ ПРОСТОРУ ТАЈВАНА: Примећено 29 авион како лети небом у близини острва
ЈОШ ЈЕДАН ВОЈНИ СУКОБ НЕИЗБЕЖАН! Шеф ЦИА шокирао: Кинески председник наредио војсци да буде спремна за инвазију на Тајван
АМЕРИКА ШАЉЕ ТРУПЕ НА ТАЈВАН?! Спремају се за потенцијалну инвазију Кине!
Но, то би била Пирова победа за Америку и Јапан. Њихове поморске и ваздушне снаге би претрпеле толико високе губитке, да би они највероватније искључили могућност успешног супротстављања новом кинеском нападу. Та опција, ипак, није толико важна. јер је мала вероватноћа да би Кина после првог пораза смогла снаге за још један напад. Она би преостале војне ефективе морала да сачува за одбрану.
Ратне игре које је спровела јапанска Мировна фондација "Сасакаве" у обзир је узела тренутне војне снаге Кине, Тајвана, Јапана и Америке. Замишљена кинеска инвазија на Тајван постављена је у временски оквир од две седмице, 2026. године. Ратна дејства би обухватила Кину, Тајван и делове Јапана.
Пре ваздушног и поморског десанта на Тајван Кина би морала да успостави ваздушну премоћ над Тајванским мореузом. Америка на то одговара ударним групама носача авиона, али те снаге нису довољне да зауставе кинеске нападе. Америка због тога мора да укључи и ваздушне снаге из базе Кадена на Окинави. Осим тога, америчко ратно ваздухопловство користи и инфраструктуру цивилних аеродрома у Јапану.
То додатно компликује ситуацију, јер Кина изводи ракетне ударе на америчке војне циљеве у Јапану. Јапан то проглашава егзистенцијалном кризом због чега своје војне снаге прикључује Американцима.
Након низа ваздушних окршаја, Америка успева да постигне ваздушну премоћ након чега пресеца снабдевање кинеским трупама које су се искрцале на обале Тајвана. Током тих борби Кина је изгубила више од 150 бродова, укључујући два носача авиона, 168 ловаца и 48 транспортних авиона. Погинуло је или рањено 40.000 припадника кинеских оружаних снага.
Истовремено, Америка би изгубила 19 ратних бродова, 400 ловаца и око десет хиљада војника и морнара. И Јапан има озбиљне губитке и то 15 бродова, 144 ловца међу којима и авиони типа Ф-35 и Мицубиши Ј-2 "Рајден".
Тајванске снаге су у ратним играма изгубиле 13.000 војника, 18 бродова и 200 авиона.
Када се све сабере, Кина би изгубила већи део својих поморских снага док би противничка коалиција остала без 750 авиона. То су скупе летелице. које не би могле брзо да надокнади чак ни Америка.
У ратним играма није предвиђена употреба нуклеарног оружја и Јужна и Северна Кореја нису укључене у сукоб.