BIZARNO! Lekari ostali u šoku kada su ugledali ŽIVU BUBAMARU u crevu čoveka, nikome nije jasno kako se tu stvorila
Kako je bubamara uopšte ušla u utrobu čoveka ostaje za lekare misterija
Lekari koji su izvršili kolonoskopiju 59-godišnjeg pacijenta ostali su šokirani kada su otkrili da mala bubamara gmiže u debelom crevu čoveka.! Zaista jedna od poslednjih stvari koje biste očekivali da ćete naći u nečijem debelom crevu …dok obavljate kolonoskopiju je živa bubamara.
POTRESNA ISPOVEST PORODICE NASTRADALOG AVGANISTANSKOG DEČAKA: "Pao je u smrt iz aviona u pokušaju da pobegne od talibana"
TALIBANI PRESTRAŠILI AMERE: Marinci ne mogu da poveruju sa kakvim neprijateljem su se borili u Avganistanu (VIDEO)
OVO JE MUŠKARAC KOJI JE PRETIO BOMBOM NA KAPITOL HILU! Snimao se i govorio o revoluciji (VIDEO)
Pitanje je uopšte kako je insekt ušao u creva čoveka odnosno u debelo crevo? To je pitanje koje je zbunjivalo tim lekara koji je bubamaru otkrio tokom rutinske kolonoskopije 2019.godine Dok su istraživali debelo crevo 59-godišnjaka u potrazi za ožiljcima, čirevima ili tumorima, primetili su živu bubamaru kako puzi po unutrašnjosti čoveka?!
Kako je bubamara uopšte ušla u utrobu čoveka ostaje za lekare misterija, ali lekari sumnjaju da mu je to možda ušlo u usta dok je spavao. Što se tiče načina na koji je uspeo da preživi njegov probavni sistem netaknut, veruju da to može imati neke veze sa njegovom pripremom za kolonoskopiju. Da bi postupak otkrio što više informacija, debelo crevo mora biti što je moguće pražnije i čisto, što podrazumeva uzdržavanje od jela i pražnjenja piše IFL Science.
Pacijent je dobio koktel koji sadrži polietilen glikol, osmotski laksativ koji se koristi za lečenje zatvora, za koji su lekari verovali da je ubrzao put bubamare kroz probavni sistem čoveka, videći ga bezbedno sve do debelog creva.
- Pacijentov preparat za kolonoskopiju bio je 3.7 litara glikola veče pre kolonoskopije, a kolonoskopski pregled je inače bio normalan - napisali su autori studije slučaja objavljene u AGC Case Reports Journal. “Njegova priprema za kolonoskopiju je možda pomogla bubamari da pobegne iz digestivnih enzima u želucu i gornjem tankom
Dotična bubamara je identifikovana kao Harmonia akiridis, koja je u Severnu Ameriku uvedena kao sredstvo za kontrolu štetočina početkom 1900 -ih. Studija slučaja ne pominje da li je insekt zaista uspeo da živi pobegne iz debelog creva.
Zanimljivo je da ovo nije bio prvi put da su živi insekti otkriveni u crevima ljudi tokom kolonoskopije. Na Tviteru, dr Keith Siau podelio je nekoliko studija slučaja u kojima su žohari takođe otkriveni tokom kolonoskopije, što nekako zvuči mnogo uznemirujuće nego imati bubamaru unutra …