БИЗАРНО! Лекари остали у шоку када су угледали ЖИВУ БУБАМАРУ у цреву човека, никоме није јасно како се ту створила
Како је бубамара уопште ушла у утробу човека остаје за лекаре мистерија
Лекари који су извршили колоноскопију 59-годишњег пацијента остали су шокирани када су открили да мала бубамара гмиже у дебелом цреву човека.! Заиста једна од последњих ствари које бисте очекивали да ћете наћи у нечијем дебелом цреву …док обављате колоноскопију је жива бубамара.
ПОТРЕСНА ИСПОВЕСТ ПОРОДИЦЕ НАСТРАДАЛОГ АВГАНИСТАНСКОГ ДЕЧАКА: "Пао је у смрт из авиона у покушају да побегне од талибана"
ТАЛИБАНИ ПРЕСТРАШИЛИ АМЕРЕ: Маринци не могу да поверују са каквим непријатељем су се борили у Авганистану (ВИДЕО)
ОВО ЈЕ МУШКАРАЦ КОЈИ ЈЕ ПРЕТИО БОМБОМ НА КАПИТОЛ ХИЛУ! Снимао се и говорио о револуцији (ВИДЕО)
Питање је уопште како је инсект ушао у црева човека односно у дебело црево? То је питање које је збуњивало тим лекара који је бубамару открио током рутинске колоноскопије 2019.године Док су истраживали дебело црево 59-годишњака у потрази за ожиљцима, чиревима или туморима, приметили су живу бубамару како пузи по унутрашњости човека?!
Како је бубамара уопште ушла у утробу човека остаје за лекаре мистерија, али лекари сумњају да му је то можда ушло у уста док је спавао. Што се тиче начина на који је успео да преживи његов пробавни систем нетакнут, верују да то може имати неке везе са његовом припремом за колоноскопију. Да би поступак открио што више информација, дебело црево мора бити што је могуће пражније и чисто, што подразумева уздржавање од јела и пражњења пише ИФЛ Сциенце.
Пацијент је добио коктел који садржи полиетилен гликол, осмотски лаксатив који се користи за лечење затвора, за који су лекари веровали да је убрзао пут бубамаре кроз пробавни систем човека, видећи га безбедно све до дебелог црева.
- Пацијентов препарат за колоноскопију био је 3.7 литара гликола вече пре колоноскопије, а колоноскопски преглед је иначе био нормалан - написали су аутори студије случаја објављене у АГЦ Цасе Репортс Јоурнал. “Његова припрема за колоноскопију је можда помогла бубамари да побегне из дигестивних ензима у желуцу и горњем танком
Дотична бубамара је идентификована као Хармониа акиридис, која је у Северну Америку уведена као средство за контролу штеточина почетком 1900 -их. Студија случаја не помиње да ли је инсект заиста успео да живи побегне из дебелог црева.
Занимљиво је да ово није био први пут да су живи инсекти откривени у цревима људи током колоноскопије. На Твитеру, др Keith Сиау поделио је неколико студија случаја у којима су жохари такође откривени током колоноскопије, што некако звучи много узнемирујуће него имати бубамару унутра …