UZBUNA U KARABAHU: Azerbejdžanska vojska granatirala jermensku policiju, ima mrtvih i ranjenih!
Obe strane imaju žrtve i povređene u sukobu
Tri policajca samoproglašene Republike Nagorno-Karabah su poginula, a jedan je ranjen u granatiranju od strane azerbejdžanske vojske, prenose ruske agencije. Kako je saopštilo ministarstvo unutrašnjih poslova Nagorno-Karabaha, poginuli su bili službenici odeljenja za pasoše i vize, navodi Interfaks.
TEORIJA ZAVERE POTRESA SJEDINJENE DRŽAVE: Amerikanci veruju da su nerede na Kapitolu izazvali agenti
"JA SAM VAŠ RATNIK, OSVETIĆU VAS" Zapaljiva retorika Donalda Trampa: Završićemo ono što smo započeli, UNIŠTIĆU duboku državu
POZNATA MANEKENKA SVIREPO UBIJENA: Pronađeni raskomadani delovi tela, sekač za meso i električna testera!
U saopštenju se ističe da nisu tačne tvrdnje Azerbejdžana da je automobil koji je granatiran prevozio oružje iz Jermenije na područje Arkaha u Nagorno-Karabahu. Dodaje se da je "kao rezultat uzvratnih akcija koje su preduzeli policajci i vojnici odbrane Arcaha koji su raspoređeni na obližnje položaje, azerbejdžanska strana pretrpela gubitke i da je odbačena na prvobitne položaje".
TASS navodi da je, sa druge strane, Ministarstvo odbrane Azerbejdžana izvestilo o mrtvima i povređenima u sukobu u Karabahu. Kako se navodi, jedinice azerbejdžanske vojske su danas pokušale da zaustave jermenski automobil koji je vršio ilegalne isporuke vojnog tereta, ali su putnici u automobilu otvorili vatru na vojnike. Dodaje se da obe strane imaju žrtve i povređene u sukobu.
Azerbejdžansko ministarstvo ocenjuje da je u cilju sprečavanja provokacija neophodno postaviti kontrolni punkt na granici sa Jermenijom i povući jermensku vojsku iz Nagorno-Karabaha.
Sukob između Azerbejdžana i Jermenije je počeo u februaru 1988. godine, kada je autonomna oblast Nagorno-Karabah, sa većinskim jermenskim stanovništvom, objavila odluku o izlasku iz tadašnje Azerbejdžanske SSR, a u septembru 1991. godine u centru te oblasti, Stepankertu, objavljeno je formiranje Nagorno-Karabahske Republike.
Vlasti Azerbejdžana su tokom kasnijeg vojnog sukoba izgubile kontrolu nad Nagorno-Karabahom, a od 1992. godine vode se pregovori o mirnom rešavanju sukoba u okviru Minske grupe OEBS-a. Azerbejdžan insistira na očuvanju svog teritorijalnog integriteta, a Jermenija brani interese nepriznate republike, pošto Nagorno-Karabah nije strana u pregovorima.