УЗБУНА У КАРАБАХУ: Азербејџанска војска гранатирала јерменску полицију, има мртвих и рањених!
Обе стране имају жртве и повређене у сукобу
Три полицајца самопроглашене Републике Нагорно-Карабах су погинула, а један је рањен у гранатирању од стране азербејџанске војске, преносе руске агенције. Како је саопштило министарство унутрашњих послова Нагорно-Карабаха, погинули су били службеници одељења за пасоше и визе, наводи Интерфакс.
ТЕОРИЈА ЗАВЕРЕ ПОТРЕСА СЈЕДИЊЕНЕ ДРЖАВЕ: Американци верују да су нереде на Капитолу изазвали агенти
"ЈА САМ ВАШ РАТНИК, ОСВЕТИЋУ ВАС" Запаљива реторика Доналда Трампа: Завршићемо оно што смо започели, УНИШТИЋУ дубоку државу
ПОЗНАТА МАНЕКЕНКА СВИРЕПО УБИЈЕНА: Пронађени раскомадани делови тела, секач за месо и електрична тестера!
У саопштењу се истиче да нису тачне тврдње Азербејџана да је аутомобил који је гранатиран превозио оружје из Јерменије на подручје Аркаха у Нагорно-Карабаху. Додаје се да је "као резултат узвратних акција које су предузели полицајци и војници одбране Арцаха који су распоређени на оближње положаје, азербејџанска страна претрпела губитке и да је одбачена на првобитне положаје".
TASS наводи да је, са друге стране, Министарство одбране Азербејџана известило о мртвима и повређенима у сукобу у Карабаху. Како се наводи, јединице азербејџанске војске су данас покушале да зауставе јерменски аутомобил који је вршио илегалне испоруке војног терета, али су путници у аутомобилу отворили ватру на војнике. Додаје се да обе стране имају жртве и повређене у сукобу.
Азербејџанско министарство оцењује да је у циљу спречавања провокација неопходно поставити контролни пункт на граници са Јерменијом и повући јерменску војску из Нагорно-Карабаха.
Сукоб између Азербејџана и Јерменије је почео у фебруару 1988. године, када је аутономна област Нагорно-Карабах, са већинским јерменским становништвом, објавила одлуку о изласку из тадашње Азербејџанске SSR, а у септембру 1991. године у центру те области, Степанкерту, објављено је формирање Нагорно-Карабахске Републике.
Власти Азербејџана су током каснијег војног сукоба изгубиле контролу над Нагорно-Карабахом, а од 1992. године воде се преговори о мирном решавању сукоба у оквиру Минске групе ОЕБС-а. Азербејџан инсистира на очувању свог територијалног интегритета, а Јерменија брани интересе непризнате републике, пошто Нагорно-Карабах није страна у преговорима.