"INDIJSKI SCENARIO" SE PRELIVA NA DRUGE DRŽAVE: Lomače gore, zaraženih nikad više, a u opasnosti su i njihove komšije!
Pogrebne lomače i dalje gore u neposrednoj blizini granice sa Indijom, kao podsetnik na to koliko stvari mogu brzo da eksaliraju
Koronavirus već neko vreme divlja u Indiji i situacija je svakim danom sve kritičnija. Vakcinacija ide sporo, u bolnicama nema dovoljno mesta za pacijente ni dovoljno kiseonika, a postoje strahovi da bi ovaj scenario mogao da se prelije i u komšiluk - u Pakistan.
DEČAK (3) UMALO DA POGINE! Čudo u Njujorku: Reakcija mališana nakon PADA KROZ RUPU ostavila prolaznike u neverici (VIDEO)
UBIJEN POLICAJAC U FRANCUSKOJ! Nepoznati muškarac hteo da IZREŠETA službenike, jednom nije bilo spasa (FOTO)
Žena očekivala SEDAM, A dobila DEVET beba! Porodila se prevremeno - čudo u bolnici
Za Mahviš Bhati odabir privatne laboratorije za vakcinaciju protiv koronavirusa bilo je krajnje utočište.
- Bila sam očajna. Uspaničila sam se - rekla je ova žena iz Pakistana za BBC preko telefona.
- Moja majka još uvek čeka drugu dozu vakcine, pa sam mislila da moj red nikada neće doći. Mislila sam u sebi da ću kupiti bilo koju dostupnu vakcinu - rekla je ona.
Bhati je nedavno izgubila posao, a sada je morala da plati više od 12.000 rupija za privatnu laboratoriju iz lične ušteđevine kako bi kupila rusku vakcinu Sputnik Ve.
Sa osmehom dodaje:
- Dobila sam jedan ubod vakcine, a drugi ubod u novčanik. Ali ta odluka će se pokazati možda i kao jedna od najboljih koju je donela.
Bahti je sada među dva odsto ljudi u zemlji koji su primilii vakcinu protiv korone. A sada su u ovoj zemlji slučajevi u porastu, pa je ove nedelje broj zaraženih dostigao rekordne vrednosti.
Pogrebne lomače i dalje gore u neposrednoj blizini granice sa Indijom, kao podsetnik na to koliko stvari mogu brzo da eksaliraju kada je koronavirus u pitanju.
U Pakistanu je u martu zabeleženo oko 16.000 slučajeva korone, a u aprilu oko 140.000. Tada je bilo i oko 3.000 smrtnih slučajeva. To je bio najgori mesec od početka pandemije.
Zvanični podaci otkrivaju da su kapaciteti kreveta u jedinicama za intenzivnu negu u javnim i privatnim bolnicama dostigli više od 93 odsto, dok u nekim gradovima prestaju sa radom. Oko 80 odsto iznosi iskorišćenost respiratora i kreveta sa kiseonikom.