"ИНДИЈСКИ СЦЕНАРИО" СЕ ПРЕЛИВА НА ДРУГЕ ДРЖАВЕ: Ломаче горе, заражених никад више, а у опасности су и њихове комшије!
Погребне ломаче и даље горе у непосредној близини границе са Индијом, као подсетник на то колико ствари могу брзо да ексалирају
Коронавирус већ неко време дивља у Индији и ситуација је сваким даном све критичнија. Вакцинација иде споро, у болницама нема довољно места за пацијенте ни довољно кисеоника, а постоје страхови да би овај сценарио могао да се прелије и у комшилук - у Пакистан.
ДЕЧАК (3) УМАЛО ДА ПОГИНЕ! Чудо у Њујорку: Реакција малишана након ПАДА КРОЗ РУПУ оставила пролазнике у неверици (ВИДЕО)
УБИЈЕН ПОЛИЦАЈАЦ У ФРАНЦУСКОЈ! Непознати мушкарац хтео да ИЗРЕШЕТА службенике, једном није било спаса (ФОТО)
Жена очекивала СЕДАМ, А добила ДЕВЕТ беба! Породила се превремено - чудо у болници
За Махвиш Бхати одабир приватне лабораторије за вакцинацију против коронавируса било је крајње уточиште.
- Била сам очајна. Успаничила сам се - рекла је ова жена из Пакистана за BBC preko телефона.
- Моја мајка још увек чека другу дозу вакцине, па сам мислила да мој ред никада неће доћи. Мислила сам у себи да ћу купити било коју доступну вакцину - рекла је она.
Бхати је недавно изгубила посао, а сада је морала да плати више од 12.000 рупија за приватну лабораторију из личне уштеђевине како би купила руску вакцину Спутник Ве.
Са осмехом додаје:
- Добила сам један убод вакцине, а други убод у новчаник. Али та одлука ће се показати можда и као једна од најбољих коју је донела.
Бахти је сада међу два одсто људи у земљи који су примилии вакцину против короне. А сада су у овој земљи случајеви у порасту, па је ове недеље број заражених достигао рекордне вредности.
Погребне ломаче и даље горе у непосредној близини границе са Индијом, као подсетник на то колико ствари могу брзо да ексалирају када је коронавирус у питању.
У Пакистану је у марту забележено око 16.000 случајева короне, а у априлу око 140.000. Тада је било и око 3.000 смртних случајева. То је био најгори месец од почетка пандемије.
Званични подаци откривају да су капацитети кревета у јединицама за интензивну негу у јавним и приватним болницама достигли више од 93 одсто, док у неким градовима престају са радом. Око 80 одсто износи искоришћеност респиратора и кревета са кисеоником.