POSLE KORONE NAŠA SVAKODNEVICA NEĆE BITI ISTA: Digitalni pasoši, dronovi...Ovo su sve BIZARNE mere koje se uvode
Svakodnevni život širom sveta dramatično se menja, jer zemlje i lokalne samouprave koriste različite metode za suzbijanje širenja koronavirusa.
Istovremeno, omogućavajući društvu da nastavi da funkcioniše u nekom obliku.
U mnogim zemljama će škole morati ponovo da budu otvorene, omogućavajući roditeljima da se vrate na posao, a deci da nastave obrazovanje.
DA LI JE MOGUĆ DRUGI TALAS ZARAZE? Najpoznatiji virusolog dao odgovor na pitanje!
NJEMU JE TEŠKO PRIKAČITI "TEORIJU ZAVERE": Francuski nobelovac izneo TRI STRAVIČNA podatka o koroni
DRAMA U ŠPANIJI: Uhapšen jedan od najtraženijih terorista
Danska je pokazala kako to može da se uradi, ona je počela sa učenicima mlađim od 12 godina.
Školska dvorišta je podelila na sekcije trakama, a stolovi u učionicama su postavljeni na dva metra.
Deca dolaze i idu na odmor u različitim intervalima, peru ruke po dolasku i svaka dva sata i ostaju napolju što je više moguće.
I Češka je počela sa faznim povratkom studenata na univerzitete počevši od onih koji su na završnim godinama, a najverovatnije će uskoro slediti i povratak dece u osnovnim i srednjim školama.
Čile će ove nedelje početi da izdaje digitalne kartice za imunitet ljudima koji su se oporavili od koronavirusa, naveli su zdravstveni zvaničnici.
Takozvane "kovid-kartice" izdavaće se ljudima koji su bili pozitivni na virus i koji su pokazali znakove oporavka, nakon 14-dnevnog karantina.
Britanski ministar zdravlja Met Henkok rekao je ranije ovog meseca da Velika Britanija razmatra ideju o sertifikatima za imunitet ili o svojevrsnom pasošu kako bi se omogućilo onima koji imaju antitela da se što je više moguće vrate u normalan život.
Za istu ideju u SAD direktor Nacionalnog instituta za alergije i infektivne bolesti dr Entoni Fauči je rekao da može da bude dobra u određenim okolnostima.
Turska primenjuje uvođenje policijskog časa samo tokom vikenda - 48 časova, koji pogađa tri četvrtine stanovništva u 31 provinciji.
Tokom nedelje, nalog za boravak kod kuće odnosi se samo na one mlađe od 20 godina ili starije od 65 godina.
U Libiji ljudima je dozvoljeno samo da idu pešice između 07.00 i 12.00 časova, a i prodavnice su otvorene u tom intervalu.
U Švedskoj svi koji imaju 70 godina i više pozvani su da ostanu kod kuće, a u Peruu ponedeljkom, sredom i petkom samo muškarci mogu da izlaze napolje, dok je ženama dozvoljen izlazak utorkom, četvrtkom i subotom.
Slična mera je sprovedena u Panami i pojedinim gradovima u Kolumbiji.
U pojedinim kolumbijskim gradovima građani mogu da izlaze u odnosu na brojeve na svojim ličnim kartama, a pojedine zemlje koriste dronove da bi nadgledali kako građani poštuju restriktivne mere.