ПОСЛЕ КОРОНЕ НАША СВАКОДНЕВИЦА НЕЋЕ БИТИ ИСТА: Дигитални пасоши, дронови...Ово су све БИЗАРНЕ мере које се уводе
Свакодневни живот широм света драматично се мења, јер земље и локалне самоуправе користе различите методе за сузбијање ширења коронавируса.
Истовремено, омогућавајући друштву да настави да функционише у неком облику.
У многим земљама ће школе морати поново да буду отворене, омогућавајући родитељима да се врате на посао, а деци да наставе образовање.
ДА ЛИ ЈЕ МОГУЋ ДРУГИ ТАЛАС ЗАРАЗЕ? Најпознатији вирусолог дао одговор на питање!
ЊЕМУ ЈЕ ТЕШКО ПРИКАЧИТИ "ТЕОРИЈУ ЗАВЕРЕ": Француски нобеловац изнео ТРИ СТРАВИЧНА податка о корони
ДРАМА У ШПАНИЈИ: Ухапшен један од најтраженијих терориста
Данска је показала како то може да се уради, она је почела са ученицима млађим од 12 година.
Школска дворишта је поделила на секције тракама, а столови у учионицама су постављени на два метра.
Деца долазе и иду на одмор у различитим интервалима, перу руке по доласку и свака два сата и остају напољу што је више могуће.
И Чешка је почела са фазним повратком студената на универзитете почевши од оних који су на завршним годинама, а највероватније ће ускоро следити и повратак деце у основним и средњим школама.
Чиле ће ове недеље почети да издаје дигиталне картице за имунитет људима који су се опоравили од коронавируса, навели су здравствени званичници.
Такозване "ковид-картице" издаваће се људима који су били позитивни на вирус и који су показали знакове опоравка, након 14-дневног карантина.
Британски министар здравља Мет Хенкок рекао је раније овог месеца да Велика Британија разматра идеју о сертификатима за имунитет или о својеврсном пасошу како би се омогућило онима који имају антитела да се што је више могуће врате у нормалан живот.
За исту идеју у САД директор Националног института за алергије и инфективне болести др Ентони Фаучи је рекао да може да буде добра у одређеним околностима.
Турска примењује увођење полицијског часа само током викенда - 48 часова, који погађа три четвртине становништва у 31 провинцији.
Током недеље, налог за боравак код куће односи се само на оне млађе од 20 година или старије од 65 година.
У Либији људима је дозвољено само да иду пешице између 07.00 и 12.00 часова, а и продавнице су отворене у том интервалу.
У Шведској сви који имају 70 година и више позвани су да остану код куће, а у Перуу понедељком, средом и петком само мушкарци могу да излазе напоље, док је женама дозвољен излазак уторком, четвртком и суботом.
Слична мера је спроведена у Панами и појединим градовима у Колумбији.
У појединим колумбијским градовима грађани могу да излазе у односу на бројеве на својим личним картама, а поједине земље користе дронове да би надгледали како грађани поштују рестриктивне мере.