Spisak mesta u koje korona još nije stigla: Kako su ove države uspele da se sačuvaju pošasti?
Dok samo nekoliko država i dalje dozvoljava ulazak strancima, a velika većina svetskog stanovništva živi u nekom obliku blokade i karantina, čini se kao da se korona virus proširio u svaki kutak planete.
Međutim, postoji zapravo 15 zemalja članica UN i gomila drugih udaljenih naseljenih teritorija koje još uvek nisu prijavile prvi slučaj nove bolesti.
Prisustvo nekih zemalja na ovoj listi, koja je sastavljena 19. aprila, kao što su zatvorena Severna Koreja i Turkmenistan, koji se graniči sa Iranom, veoma je sumnjivo. One, kao i druge zemlje, verovatno imaju neprijavljene slučajeve koronavirusa.
Međutim, prema zvaničnoj statistici, ovo su poslednja mesta na svetu bez Covid-19. Na listi se nalazi 15 država i 11 stalno naseljenih teritorija.
NI REČI O KORONI: Dok ceo svet bruji o zdravlju Kim Džong Una, život u Severnoj Koreji se ODVIJA NORMALNO
CEO ZAPAD GLEDA U MOSKVU: Rusi razvijaju metodu lečenja korone pomoću helijuma!
LISTA GREŠAKA I PROPUSTA: Ovako su se Italijani suočili sa koronom sa zakašnjenjem
Zemlje koje nemaju prijavljene slučajeve korona virusa su Komori, Kiribati, Lesoto, Maršalska ostrva, Savezne Države Mikronezije, Nauru, Palau, Samoa, Solomonova Ostrva, Tadžikistan, Tonga, Turkmenistan, Tuvalu, Vanuatu i Severna Koreja.
Pored ovih zemalja, korona virus nije došao ni do ovih 11 naseljenih teritorija: Ostrva Pitkern, Sveta Jelena, Asension i Tristan da Kunja, Američka Samoa, Valis i Futuna, Svalbard, Božićno Ostrvo, Ostrvo Norfok, Kokosova Ostrva, Nijue, Tokelau i Kukova ostrva.
Udaljena lokacija može da bude jedan od razloga zašto još nema virusa u nekim mestima, kao što su Komori, ostrvska država kraj istočne obale Afrike i Tuvalu u Tihom okeanu.
Drugi su preduzeli brze i drastične mere kako bi zaustavili potencijalno širenje virusa. Tonga, na primer, zatvorila je svoje granice za sve međunarodne dolaske, proglasila vanredno stanje i uvela strogi noćni policijski čas.
Međutim, podaci koje su iznele druge zemlje trebalo bi da se uzmu sa dozom rezerve, s obzirom na blizinu pogođenih zemalja.
Severna Koreja, na primer, nastavlja da insistira na tome da virusa nema kod njih, uprkos tome što je više od 10.000 slučajeva potvrđeno u Južnoj Koreji.
Turkmenistan, koji deli granicu sa četiri zemlje, uključujući Iran, takođe tvrdi da nije zabeležio nijedan slučaj među populacijom od 5,8 miliona ljudi. Slično je i sa Tadžikistanom, koji ima 9,1 milion stanovnika i deli granicu sa Kinom. Predsednik zemlje tvrdi da nemaju nijedan slučaj.
U Africi je Lesoto jedna od samo dve zemlje bez slučajeva - Komori su druga, ali njegova granica sa Južnom Afrikom, koja je prijavila hiljade slučajeva, znači da je malo verovatno da je zemlja potpuno izbegla virus.
BONUS VIDEO: SMEH DO SUZA! Češki konobari pokazali kako zamišljaju svoj posao POSLE pandemije (VIDEO)
GLAD STIŽE POSLE KORONE: Pošast koja preti svetu NIKADA VEĆA, milioni ljudi će ostati BEZ HRANE
KORONA SE VRATILA U KINU? Otkriveno novo ŽARIŠTE virusa u ovoj provinciji
Njih dvoje nisu znali za pandemiju korone: Proveli su 25 dana na moru, a onda je onda pozvala oca koji ih je zaprepastio
DIREKTOR SZO PORUČIO: Nemojte da pravite greške, pred nama je dug put! Bukti novo žarište u svetu
Žestoke reakcije na tvrdnje švedskog epidemiologa: Evo zašto je karantin besmislen