ZADNJI MINUTI CIVILIZACIJE: Ako Tramp odluči da upotrebi NUKLEARNO NAORUŽANJE, evo kakva je procedura
Na dugme do kraja čovečanstva
Američki predsednik Donald Tramp naveo je da SAD imaju nuklearno oružje koje je "moćnije nego ikad pre".
Tramp: Amerika nikad nije imala MOĆNIJE nuklearno oružje!
Tramp BESAN: Severna Koreja će se suočiti sa OGNJEM I GNEVOM ako nastavi da PRETI!
On je naveo da je među prvim njegovim naređenjima bila modernizacija nuklearnog naoružanja.
My first order as President was to renovate and modernize our nuclear arsenal. It is now far stronger and more powerful than ever before....— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) August 9, 2017
- Nadam se da nikada nećemo morati da ga iskoristimo, ali nikada neće doći vreme kada nećemo biti najmoćnija zemlja na svetu - napisao je Tramp na Tviteru.
Ali šta ako ipak dođe trenutak kada će se predsednik SAD, sadašnji ili neki budući, odlučiti za upotrebu najsmrtonosnijeg oružja u istoriji čovečanstva. Evo kako bi izgledala ta, nimalo jednostavna, procedura.
TRAMPOV TOMAHAVK U PRIPRAVNOSTI: Koja država će biti SLEDEĆA META Pentagona?
Komandna linija je jasna, predsednik je jedini koji može da odluči da se upotrebi nuklearno naoružanje.
Pre bilo kakve akcije, predsednik SAD, saziva sastanak sa vojnim i civilnim savetnicima, najbližim krugom ljudi, a ovaj sastanak održava se u takozvanoj "sobi za situacije" u Beloj kući, ukoliko je na putu, predsednik SAD poziva se preko sigurne linije.
Ključni učesnik sastanka je zamenik direktora operacija Pentagona, oficir zadužen za Nacionalni vojni zapovedni centar, takođe poznat kao "ratna soba". Ovaj centar za operacije je svakodnevno odgovoran za pripremu i konačno prenošenje pokrenutog naloga od predsednika ka komandi svih američkih nuklearnih snaga, koje se nalaze u Strateškoj komandi u Omahi.
Konsultacije o sudbini čovečanstva traju 30 sekundi?!
Konsultacije traju koliko god predsednik želi, ali ako se neprijateljske rakete kreću prema SAD i predsednik mora narediti kontranapad, konsultacije mogu trajati samo 30 sekundi. Kratak vremenski rok povećava rizik od mogućih lažnih uzbuna.
Neki od savetnika i vojnih zvaničnika mogu pokušati da odgovore predsednika od akcije ili se čak usprotiviti odluci. Međutim, šta god predsednik da odluči, Pentagon mora postupiti po naređenju.
Zašto je propao pokušaj zbližavanja Amerike i Rusije?
Visoki oficir u ratnoj sobi u Pentagonu mora formalno potvrditi da je osoba koja nalaže udar zaista predsednik SAD. Oficir čita "lozinku za potvrdu", često dva fonetska slova iz vojne abecede, poput "Delta-Eho". Zatim predsednik izvlači "biskvit", tanku pločicu odnosno karticu, koju ima kod sebe sve vreme i tu pronalazi primer odgovora na pročitanu "lozinku za potvrdu": "Čarli-Zulu", na primer.
Ratna soba priprema naredbu za pokretanje napada. To je poruka koja sadrži odabrani ratni plan, vreme za lansiranje, kodove za proveru autentičnosti i kodove potrebne za otključavanje projektila pre nego što ih otpuste. Kodirana i šifrovana poruka je duga oko 150 znakova, otprilike kao jedan tvit. Poruka se emituje svakoj komandi američkih snaga širom sveta i direktno se obraća komandi posade koja će lansirati raketu.
Apokalipsa počinje lansiranjem projektila sa kopna ili sa podmornica
Po prijemu poruke, posada otvara zaključane sefove kako bi dobili kodove za zapečaćene sisteme za autentifikaciju (SAS) koje je pripremila Nacionalna agencija za sigurnost i raspodeljeni su komandnom sastavu nuklearnih snaga vojske SAD. Upoređuju se SAS kodovi dobijeni porukom s onima u njihovim sefovima.
ZVANIČNO SAOPŠTENJE: Rusiji objavljen RAT!
Kapetan, oficir za izvršenje naredbe i još dvojica potvrđuju autentičnost naredbe. Poruka o lansiranju osigurava kombinaciju na dugmetu za "paljbu" kojim se lansira projektil. Rakete su spremne za pokretanje 15 minuta nakon prijema naređenja.
Ako se rakete lansiraju sa kopna, raspored je nešto drugačiji. Tada se naredba šalje u pet različitih komandnih centara, u kojima postoje po dva oficira za vezu koji potvrđuju naredbu. Zatim, u isto vreme, okreću pet ključeva u pomenutim komandnim centrima i omogućavaju lansiranje projektila. Međutim, dovoljno je i da se okrenu samo dva ključa, pa da se otključa sistem za lansiranje projektila. Na ovaj način sprečeno je eventualno otkazivanje poslušnosti komandi.
Poslednji minuti civilizacije
Dovoljno je samo pet minuta nakon predsednikovog naređenja, da se ispali prvi projektil sa kopna, dok za onaj sa podmornice treba oko petnaest minuta. Jednom kada se ispali, nuklearni projektil ne može se opozvati niti uništiti.
Republikanski senator PRIZNAO: Tramp SPREMAN da ratuje sa Severnom Korejom!
To bi verovatno bili poslednji minuti civilizacije koju poznajemo.