ЗАДЊИ МИНУТИ ЦИВИЛИЗАЦИЈЕ: Ако Трамп одлучи да употреби НУКЛЕАРНО НАОРУЖАЊЕ, ево каква је процедура
На дугме до краја човечанства
Амерички председник Доналд Трамп навео је да САД имају нуклеарно оружје које је "моћније него икад пре".
Трамп: Америка никад није имала МОЋНИЈЕ нуклеарно оружје!
Трамп БЕСАН: Северна Кореја ће се суочити са ОГЊЕМ И ГНЕВОМ ако настави да ПРЕТИ!
Он је навео да је међу првим његовим наређењима била модернизација нуклеарног наоружања.
My фирст ордер ас Пресидент was то реновате анд модернизе оур нуцлеар арсенал. Ит ис now фар стронгер анд море powerful than евер бефоре....— Доналд Ј. Трумп (@realDonaldTrump) Аугуст 9, 2017
- Надам се да никада нећемо морати да га искористимо, али никада неће доћи време када нећемо бити најмоћнија земља на свету - написао је Трамп на Твитеру.
Али шта ако ипак дође тренутак када ће се председник САД, садашњи или неки будући, одлучити за употребу најсмртоноснијег оружја у историји човечанства. Ево како би изгледала та, нимало једноставна, процедура.
ТРАМПОВ ТОМАХАВК У ПРИПРАВНОСТИ: Која држава ће бити СЛЕДЕЋА МЕТА Пентагона?
Командна линија је јасна, председник је једини који може да одлучи да се употреби нуклеарно наоружање.
Пре било какве акције, председник САД, сазива састанак са војним и цивилним саветницима, најближим кругом људи, а овај састанак одржава се у такозваној "соби за ситуације" у Белој кући, уколико је на путу, председник САД позива се преко сигурне линије.
Кључни учесник састанка је заменик директора операција Пентагона, официр задужен за Национални војни заповедни центар, такође познат као "ратна соба". Овај центар за операције је свакодневно одговоран за припрему и коначно преношење покренутог налога од председника ка команди свих америчких нуклеарних снага, које се налазе у Стратешкој команди у Омахи.
Консултације о судбини човечанства трају 30 секунди?!
Консултације трају колико год председник жели, али ако се непријатељске ракете крећу према САД и председник мора наредити контранапад, консултације могу трајати само 30 секунди. Кратак временски рок повећава ризик од могућих лажних узбуна.
Неки од саветника и војних званичника могу покушати да одговоре председника од акције или се чак успротивити одлуци. Међутим, шта год председник да одлучи, Пентагон мора поступити по наређењу.
Зашто је пропао покушај зближавања Америке и Русије?
Високи официр у ратној соби у Пентагону мора формално потврдити да је особа која налаже удар заиста председник САД. Официр чита "лозинку за потврду", често два фонетска слова из војне абецеде, попут "Делта-Ехо". Затим председник извлачи "бисквит", танку плочицу односно картицу, коју има код себе све време и ту проналази пример одговора на прочитану "лозинку за потврду": "Чарли-Зулу", на пример.
Ратна соба припрема наредбу за покретање напада. То је порука која садржи одабрани ратни план, време за лансирање, кодове за проверу аутентичности и кодове потребне за откључавање пројектила пре него што их отпусте. Кодирана и шифрована порука је дуга око 150 знакова, отприлике као један твит. Порука се емитује свакој команди америчких снага широм света и директно се обраћа команди посаде која ће лансирати ракету.
Апокалипса почиње лансирањем пројектила са копна или са подморница
По пријему поруке, посада отвара закључане сефове како би добили кодове за запечаћене системе за аутентификацију (САС) које је припремила Национална агенција за сигурност и расподељени су командном саставу нуклеарних снага војске САД. Упоређују се САС кодови добијени поруком с онима у њиховим сефовима.
ЗВАНИЧНО САОПШТЕЊЕ: Русији објављен РАТ!
Капетан, официр за извршење наредбе и још двојица потврђују аутентичност наредбе. Порука о лансирању осигурава комбинацију на дугмету за "паљбу" којим се лансира пројектил. Ракете су спремне за покретање 15 минута након пријема наређења.
Ако се ракете лансирају са копна, распоред је нешто другачији. Тада се наредба шаље у пет различитих командних центара, у којима постоје по два официра за везу који потврђују наредбу. Затим, у исто време, окрећу пет кључева у поменутим командним центрима и омогућавају лансирање пројектила. Међутим, довољно је и да се окрену само два кључа, па да се откључа систем за лансирање пројектила. На овај начин спречено је евентуално отказивање послушности команди.
Последњи минути цивилизације
Довољно је само пет минута након председниковог наређења, да се испали први пројектил са копна, док за онај са подморнице треба око петнаест минута. Једном када се испали, нуклеарни пројектил не може се опозвати нити уништити.
Републикански сенатор ПРИЗНАО: Трамп СПРЕМАН да ратује са Северном Корејом!
То би вероватно били последњи минути цивилизације коју познајемо.