HUMANO ILI OKRUTNO: Šta se krije iza "uhvati i pusti" ribolova?
Šta je zapravo istina?
Iako se sportski ribolov i princip "uhvati i pusti" smatra humanim i dobrim za održavanje populacije riba, da li je zaista tako?
MAČKE NE PODNOSE DA SE NOSE U NARUČJU: Strah, nezavisnost, bes? Evo odgovora ZAŠTO je to tako!
Ribolovci tvrde suština iza "uhvati i pusti" ribolova jeste da se riba posle kačenja na udicu i izvlačenja iz vode ponovo vrati nazad u svoje prirodno stanište da bi se time umanjile traume ribe na udici.
Zamislite da ste riba koja luta vodama u potrazi za hranom. Sada, zamislite da ste pronašli koji zalogaj hrane, zagrizete ga i odjednom osetite strašnu bol i oštru udicu koja vas vuče iz vode. Borite se do poslednjeg trenutka i atoma snage, dok vas izvlače iz bezbedne vode a vi se gušite...
Zašto nam psi "kradu" stvari i kako to sprečiti?
Ribolov nije bezopasna i zabavna porodična aktivnost! Ribe imaju centralni nervni sistem, i osećaju bol baš kao i mačke, psi, pa i ljudi. A to znači da osećaju bol!
Upecane ribe ne samo da trpe fizičku bol, već doživljavaju strah. Kada se izvuku iz prirodnog okruženja one ne mogu da dišu. Kada ljudi dodiruju ove životinje, remete im zaštitni sloj na koži, što ih čini ranjivim i lakim plenom.
ON NE GREŠI! Mačak Ahil, mundijalski "VIDOVNJAK" konačno UDOMLJEN! (VIDEO)
Takođe, ribolov ne šteti samo ribama. Naime, milioni ptica, kornjača i drugih životinja budu osakaćene usled gutanja udica ili uplitanja u ribolovne mreže.
PREŽIVELA BEBA PINGVIN! Nakon što su roditelji zgazili jaje, uspela je da se IZBORI za ŽIVOT!
Studije pokazuju da ribe koje su uhvaćene i bačene natrag u vodu trpe teške povrede i često uginu od šoka. Stručnjaci tvrde da je ribolov jedna od najvećih pretnji vodenim životinjama.
Zašto bismo mučili životinje radi zabave pored toliko drugih bezbednih aktivnosti u prirodni?