Ovaj SRBIN je bio ZVEZDA EVROPSKOG i svetskog filma! Potpisivao se samo ćirilicom, a pored maternjeg, govorio još četiri svetska jezika
Igrao u preko 120 filmova od čega je imao čak 90 glavnih uloga.
Nakon smrti Rudolfa Valentina, mogao je da ga zameni Svetislav Ivan Petrović, ali ga je kao i mnoge glumce sa naših prostora upravo akcenat potkačio u tom pravcu.
Rođen je u Novom Sadu 1896. godine, odakle se sa roditeljima seli u Mađarsku gde je i odrastao. Iako je bilo nekih nejasnoća po pitanju njegovog porekla, ono što je karakteristično i što dosta govori u prilog tome da je bio Srbin je i činjenica da je pisao samo ćirilicom pa je ovo pismo koristio i kada daje autograme.
Govorio je srpski, mađarski, nemački, francuski i engleski. Petrovićeva karijera bila je prilično plodna, pa je na kraju brojao čak 120 naslova, među kojima je imao 90 glavnih uloga, a ovim poslom bavio se 40 godina.
Bio je multitalentovan, odličan glumac, pevač, violinista, ali i sportista, plivač i 1912. godine učestvovao je na Olimpijskim igrama u Stokholmu.
Glumica TOTALNO DRUGAČIJA nakon ovog postupka - Bila je raskošna plavuša, a sada je ne biste prepoznali (FOTO)
Nakon TEŠKE OPERACIJE Kejt Midlton PRVI put u JAVNOSTI - Njen IZRAZ LICA govori više od reči, evo u kakvom je STANJU
Bio je izuzetno markantan i visok muškarac, zbog čega mu žene nisu mogle odoleti o čemu svedoče i redovi obožavateljki koje su želele da ga vide i dobiju autogram u toku njegove posete Jugoslaviji 1928. godine kada je od kralja Aleksandra dobio orden Svetog Save.
Petrović je igrao sa najlepšim glumicama svoga vremena: Lijanom Hajd, Kler Loto, Polom Negri.
U Srbiji je povremeno dolazio privatno, da se vidi sa sestrom. Družio se sa Branislavom Nušićem, Itom Rinom sa kojom je snimio i "Princezu korala" (1937) na Jadranu. Bio je to jedan od prvih koprodukcionih filmova tadašnje Jugoslavije. Film je sniman u okolini Šibenika, Splita i na ostrvu Zlarin.
Petrović je igrao samo u još jednoj jugolovenskoj koprodukciji, "Dalmatinska svadba" (1953) i to epizodnu uloga. Po završetku rata provlači se ispod “gvozdene zavese”, napušta komunističku Mađarsku i odlazi u Nemačku, gde sledećih petnaest godina nastupa u epizodnim ulogama.
Poslednji veliki uspeh ostvaruje u francuskom novotalasnom klasiku Luja Mala "Lift za gubilište" (1957) da bi dve godine kasnije poslednji put nastupio u američkom filmu "Putovanje" Anatola Litvaka.
Radio je, posle rata, kao spiker u radio Slobodnoj Evropi, što je u ondašnjoj Jugoslaviji smatrano "smrtnim grehom". Svetislav Ivan Petrović, najveća glumačka zvezda s ovih prostora, preminuo je 18. oktobra 1962. u Minhenu.
U biografiji Svetislava Ivana Petrovića nalazi se veliki broj uloga, a među njima su i one u ostvarenjima: Sisi, Mlada kraljica, Lift za vešala, Mađioničar, Alahova bašta, Tri stradanja, Žena suncokret, Homo immanis, Zvezda Damaska...