Probiotici NE DELUJU u ovom slučaju: Evo kako i KADA treba da ih UZIMATE kako biste osetili OLAKŠANJE
Ovako dobri mikroorganizmi mogu da opstanu u crevima...
Kako bi sistem za varenje funkcionisao neopophodno je da uzimate zdrave mikroorganizme. Probiotici u ovom slučaju mogu da pomognu, ali morate znati kako da ih uzimate kako bi iz njih izvukli maksimum.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/84136/jelena-karleusa_foto_srbijadanas_5.jpeg?itok=JioV2P6l)
SKANDAL - HAOS NA MREŽAMA: Zbog ove FOTOGRAFIJE Karleuša U PROBLEMU, detalj koji je RAZBESNEO fanove (FOTO)
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/12/08/screenshot_from_2021-11-22_07-39-28.jpg?itok=QT0QVkS2)
Dobro POZNAT SINDROM - psihijatar OTKRIO DIJAGNOZU Miljane Kulić: Pre OBRAČUNA i diskvalifikacije tražila ove LEKOVE
Kada uzimati probiotike?
Stručnjaci kažu da mnogi faktori utiču na učinkovitost probiotika. Najbolje vreme kada bi trebalo da popijemo probiotik jeste kada je nivo kiseline u želucu nizak. Jedino tada će zdravi mikroorganizmi moći da prežive i da se „nastane“ u crevima.
Istraživanja su pokazala da je najbolje popiti probiotik na prazan stomak, jer tokom jela, želudac luči više kiseline ne bi li svario hranu. Iako tajming jeste važan, nije i jedini ključan.
Za probiotike je važno da „prežive“ u našem digestivnom traktu. A kako bismo to osigurali, važno je uzimati kvalitetne suplemente, namirnice koje u sebi sadrže probiotike (jogurt, kiseli kupus, kefir, mladi sirevi poput čedra i švapskog sira), kao i prebiotike.
Napomena:
Neki ljudi, u početku korišćenja probiotika, osete nadutost i imaju gasove, ali generalno, konzumiranje probiotika nema nuspojave.