Пробиотици НЕ ДЕЛУЈУ у овом случају: Ево како и КАДА треба да их УЗИМАТЕ како бисте осетили ОЛАКШАЊЕ
Овако добри микроорганизми могу да опстану у цревима...
Како би систем за варење функционисао неопопходно је да узимате здраве микроорганизме. Пробиотици у овом случају могу да помогну, али морате знати како да их узимате како би из њих извукли максимум.
СКАНДАЛ - ХАОС НА МРЕЖАМА: Због ове ФОТОГРАФИЈЕ Карлеуша У ПРОБЛЕМУ, детаљ који је РАЗБЕСНЕО фанове (ФОТО)
Добро ПОЗНАТ СИНДРОМ - психијатар ОТКРИО ДИЈАГНОЗУ Миљане Кулић: Пре ОБРАЧУНА и дисквалификације тражила ове ЛЕКОВЕ
Када узимати пробиотике?
Стручњаци кажу да многи фактори утичу на учинковитост пробиотика. Најбоље време када би требало да попијемо пробиотик јесте када је ниво киселине у желуцу низак. Једино тада ће здрави микроорганизми моћи да преживе и да се „настане“ у цревима.
Истраживања су показала да је најбоље попити пробиотик на празан стомак, јер током јела, желудац лучи више киселине не би ли сварио храну. Иако тајминг јесте важан, није и једини кључан.
За пробиотике је важно да „преживе“ у нашем дигестивном тракту. А како бисмо то осигурали, важно је узимати квалитетне суплементе, намирнице које у себи садрже пробиотике (јогурт, кисели купус, кефир, млади сиреви попут чедра и швапског сира), као и пребиотике.
Напомена:
Неки људи, у почетку коришћења пробиотика, осете надутост и имају гасове, али генерално, конзумирање пробиотика нема нуспојаве.