KAKO SE ĐACI SNALAZE U NOVOJ FORMI? Nastava skraćena, roditeljima ne gine plaćanje privatnih časova
Malo je roditelja koji imaju đake u kući, a da ne brinu o tome kako će ova školaska godina da se završi.
Brinu ih skraćeni časovi i potpuno novi metod rada. Deci je potrebna pomoć van škole i zbog toga je sve veća potražnja za privatnim profesorima.
Časovi su u školama skraćeni, u školu većina đaka ide svake druge ili treće nedelje, a obim gradiva ostao je isti. To je razlog što roditelji sve češće moraju da plaćaju deci privatne časove.
POZNATO DA LI ĆE ŠKOLE RADITI ČAK I AKO BUDE KARANTINA: Krizni štab doneo jednoglasnu odluku
SRPSKI UČENICI NIŽU USPEHE: Dve medalje sa Balkanske fizičke Olimpijade
DANAS PROBA DRŽAVNE MATURE: Srednjoškolci polažu test iz matematike
- Dosta mi znači, jer su časovi dosta kraći, pa ne stižu baš sve da nam se objasni na časovima. Imam drugaricu koja uzima privatne časove iz nemačkog, a ostali drugari najviše uzimaju iz matematike, fizike, hemije - kaže Petra Šaponja.
Na skraćenim časovima nema vremena za ponavljanje gradiva i dodatna objašnjenja. Iz tih razloga i dolazi do praznina u znanju i deci je neophodna pomoć. Najčešće se uzimaju privatni časovi iz matematike i fizike, ali i iz lakših predmeta.
- Verujem da je povećan broj časova kod osmaka i gimnazijalaca, jer se spremaju za upis u srednju školi i fakultet - kaže profesorka engleskog jezika Ana Dimitrijević.
Najbolje je kada mogu da pomognu i drugari iz razreda.
- Uglavnom se obratim za pomoć drugarima iz odeljenja, ali i sam vežbam - kaže učenik Vladimir Purić.
Privatni časovi se održavaju onlajn, preko raznih internet platformi.
- Moguće je da sad roditelji više plaćaju privatne časove, mada je moje mišljenje je da za tim sada nema potrebe, jer učenici u svakom trenutku mogu da kontaktiraju predmetnog profesora - smatra Aleksandar Markov iz Foruma beogradskih gimnazija.
Privatni časovi pomažu đacima, ali, svakako, privatni čas uživo i onlajn čas nisu istog kvaliteta.
Čini se da je u ovom trenutku najbolje, a i najjeftinije, imati pored sebe dobrog druga, stariju sestru ili roditelja koji se još seća po nečega iz školskih dana.