"RUŽIČASTA" BUDUĆNOST: Evo kako Tramp zamišlja američku ekonomiju
Donald Tramp obećao Amerikancima poboljšanje ekonomske situacije.
Predsednički kandidat Republikanske stranke danas je predstavio sliku ekonomskog oporavka koji čeka SAD ako on dodje u Belu kuću, obećavši stopu rasta od 4,0 odsto godišnje i optužujući voju demokratsku rivalku Hilari Klinton da su joj cilj samo socijalna davanja. Gospodin Tramp ju je takodje optužio za "pesimizam" i tvrdio da bi s njom na vlasti SAD "potonule u budućnost niskog rasta, pada prihoda i smanjenja napredovanja"
IVANKA TRAMP DEMONSTRATIVNO NAPUSTILA INTERVJU: ''U vašim pitanjima ima previše negativnog''!
-Vreme je da počnete da gledate veliku sliku. Zato mislim da je vreme da se postavi nacionalni cilj ekonomskog rasta od 4,0 odsto. Moji dragi ekonomisti ne žele da to kažem, ali ja čak mislim da možemo i bolje od toga-rekao je tajkun nekretnina pred publikom privrednika Ekonomskog kluba Njujorka.
Da bi se postigao taj cilj koji je oko dva puta veći od godišnjeg rasta od 2010. godine, republikanski kandidat je obećao da će, ako u novembru pobedi Hilari Klinton, primeniti koktel mera koje bi, po njemu, mnoga preduzeća i milione radnih mesta vratile iz inostranstva u Sjedinjene Američke Države.
KINEZI BESNI NA AMERE: Međutim, brine ih dolazak još jedne VOJNE sile u njihovo dvorište!
Posebno je obećao smanjenje poreza za korporacije i domaćinstva srednje klase, kao i radikalnije mere - ponovne pregovore o medjunarodnim trgovinskim sporazumima. Počevši od Sporazuma o slobodnoj trgovini u Severnoj Americi (NAFTA) koji je, kako je rekao, "katastrofalan" za Sjedinjene Države.
Republikanski kandidat je ismevao pregovarače Obamine administracije i uveravao da bi on, ako bi ušao u Belu kuću, zaposlio "kompetentne ljude".
Sve te mere treba da, po njegovim rečima, donesu rast od 3,5 odsto u proseku u narednih 10 godina.
PODRŽAN NALOG ZA HAPŠENJE DŽULIJANA ASANŽA: Najnovije saopštenje iz švedskog Apelacionog suda
Kada je Džeb Buš, Trampov neuspešni rival za republikanskog kandidata, takodje pominjao stopu rasta od 4,0 odsto, mnogi ekonomisti su to ocenili kao dugoročno nerealno.
Džef Džadž, partner u jednoj investicionoj kompaniji i jedan od gostiju Ekonomskog kluba, rekao je posle Trampovog predavanja da "nije ništa saznao" o tome kako taj biznismen namerava da ostvari svoje ekonomske ciljeve: "On nije rekao ništa, niti je izneo bilo kakve precizne elemente, osim smanjenja poreza".