CRNA PREDVIĐANJA: Milioni Amerikanaca gube posao, biće bolnije nego 2008. godine
Američki ekonomisti smatraju da će se kao posledica borbe protiv koronavirusa nivo nezaposlenosti povećati sa sadašnjih 3,3 odsto na 20 odsto.
Stanje američke ekonomije se brže pogoršava, nego što je to bilo za vreme svetske finansijek krize 2008. godine, piše Vašington post.
NEMA OTPLATE KREDITA DO SLEDEĆE GODINE: Ovako Orban štiti građane i privredu od pandemije
IMA VEZE SA KORONA VIRUSOM: Evo zašto mobilni telefoni ne rade kao pre pandemije
DELOVALO NAM JE NESTVARNO, A USKORO POSTAJE STVARNOST: Umesto ljudi roboti će raditi MNOGE POSLOVE ? (VIDEO)
Vanredne mere koje imaju za cilj suzbijanje širenja novog koronavirusa dovele su do toga da 84 miliona Amerikanaca ostanu kod svojih kuća, a time do potpunog prekida rada većine preduzeća u zemlji.
Zbog ekonomskog pada milioni Amerikanaca gube posao. Prema podacima "Bank of Amerika", naredne nedelje Ministarstvo rada će objaviti da je skoro 3 miliona stanovnika zemlje podnelo zahtev da im se pruži socijalna pomoć zbog nezaposlenosti. To je četiri puta više od istorijskog maksimuma koji je zabeležen 1982. godine za vreme recesije. Svakim danom, naglašava "Vašington post", kriza se povećava jer se restorani, bioskopi, sportske dvorane i preduzeća zatvaraju kako se ne bi širila infekcija.
Američki ekonomisti smatraju da će se kao posledica borbe protiv koronavirusa nivo nezaposlenosti povećati sa sadašnjih 3,3 odsto na 20 odsto.
- Očekujemo zaista teško vreme. Ako preduzeća budu imala ozbiljne gubitke i budu morala da otpuštaju radnike, a kompanije budu pred bankrotom, teško ćemo ih iz toga izvući - navela je bivša šefica Federalnih rezervi SAD Cenet Jelen.
Pri tome, kako navodi list, kompanija predsedniak SAD Donalda Trampa "Trump Organization", čiji prihodi značajno zavise od turizma i restorana, ozbiljno je postradala zbog zatvaranja niza objekata i otpuštanja radnika u tri hotela.
Sa svoje strane, nastavlja list, američke obaveštajne službe su u januaru i februaru upozoravale vlasti da povećanje infekcije može prerasti u pandemiju.
U SAD, prema informacijama Univerziteta Džona Hopkinsa, zaraženo je koronavirusom 19624, dok je umrlo 260 ljudi.
Ako se kriza ne završi do juna propašće turistička sezona
SAVET STRUČNJAKA ZA INVESTITORE: Ulažite svoj novac samo u ono o čemu znate mnogo
OLAKŠICE ZA PRIVREDU I GRAĐANE: Ovako se zemlje regiona bore protiv pandemije korona virusa
"Novac za put iskoristite za borbu protiv korona virusa" Tramp otkazao sastanak G7
SADA I ZVANIČNO: U Americi počela ekonomska kriza!