ЦРНА ПРЕДВИЂАЊА: Милиони Американаца губе посао, биће болније него 2008. године
Амерички економисти сматрају да ће се као последица борбе против коронавируса ниво незапослености повећати са садашњих 3,3 одсто на 20 одсто.
Стање америчке економије се брже погоршава, него што је то било за време светске финансијек кризе 2008. године, пише Вашингтон пост.
НЕМА ОТПЛАТЕ КРЕДИТА ДО СЛЕДЕЋЕ ГОДИНЕ: Овако Орбан штити грађане и привреду од пандемије
ИМА ВЕЗЕ СА КОРОНА ВИРУСОМ: Ево зашто мобилни телефони не раде као пре пандемије
ДЕЛОВАЛО НАМ ЈЕ НЕСТВАРНО, А УСКОРО ПОСТАЈЕ СТВАРНОСТ: Уместо људи роботи ће радити МНОГЕ ПОСЛОВЕ ? (ВИДЕО)
Ванредне мере које имају за циљ сузбијање ширења новог коронавируса довеле су до тога да 84 милиона Американаца остану код својих кућа, а тиме до потпуног прекида рада већине предузећа у земљи.
Због економског пада милиони Американаца губе посао. Према подацима "Банк оф Америка", наредне недеље Министарство рада ће објавити да је скоро 3 милиона становника земље поднело захтев да им се пружи социјална помоћ због незапослености. То је четири пута више од историјског максимума који је забележен 1982. године за време рецесије. Сваким даном, наглашава "Вашингтон пост", криза се повећава јер се ресторани, биоскопи, спортске дворане и предузећа затварају како се не би ширила инфекција.
Амерички економисти сматрају да ће се као последица борбе против коронавируса ниво незапослености повећати са садашњих 3,3 одсто на 20 одсто.
- Очекујемо заиста тешко време. Ако предузећа буду имала озбиљне губитке и буду морала да отпуштају раднике, а компаније буду пред банкротом, тешко ћемо их из тога извући - навела је бивша шефица Федералних резерви САД Ценет Јелен.
При томе, како наводи лист, компанија председниак САД Доналда Трампа "Трумп Организатион", чији приходи значајно зависе од туризма и ресторана, озбиљно је пострадала због затварања низа објеката и отпуштања радника у три хотела.
Са своје стране, наставља лист, америчке обавештајне службе су у јануару и фебруару упозоравале власти да повећање инфекције може прерасти у пандемију.
У САД, према информацијама Универзитета Џона Хопкинса, заражено је коронавирусом 19624, док је умрло 260 људи.
Ако се криза не заврши до јуна пропашће туристичка сезона
САВЕТ СТРУЧЊАКА ЗА ИНВЕСТИТОРЕ: Улажите свој новац само у оно о чему знате много
ОЛАКШИЦЕ ЗА ПРИВРЕДУ И ГРАЂАНЕ: Овако се земље региона боре против пандемије корона вируса
"Новац за пут искористите за борбу против корона вируса" Трамп отказао састанак Г7
САДА И ЗВАНИЧНО: У Америци почела економска криза!