JEDNAKA PRAVA I MOGUĆNOSTI ZA SVE ŽENE U SRBIJI: Svaki dan treba da bude posvećen poboljšanju njihovog položaja
Kisić Tepavčević je rekla da od ukupnog broja prijavljenih nezaposlenih osoba na evidenciji Nacionalne službe za zapošljavanje više od 56 odsto su žene
U Srbiji je u 2020. godini zaposleno oko 210.000 osoba, od kojih su 55 odsto bile žene, a u toku januara i februara ove godine oko 30.000, među kojima je 57 odsto žena, rečeno je danas na sednici Socijalno-ekonomskog saveta posvećenoj društvenom i radnom položaju žena.
Žene mnogo više OBOLEVAJU OD OVE BOLESTI! Doktorka otkriva zbog čega je to tako i KAKO DA SE ZAŠTITITE!
SAMO NE TO: Ovoga su se svi PRIBOJAVALI - virus ušao u dom za stare! PANIKA u Čačku
KAKO ĆE IZGLEDATI VIKEND PRED NAMA: Spominje li se policijski čas i da li ćemo 15. mart dočekati kao prošle godine?
U okviru programa "Moja prva plata" zaposleno je 8.224 osobe, od kojih je oko 5.000 žena, a ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijlana pitanja Darija Kisić Tepavčević kaže da ovi podaci govore da žene koriste svaku priliku koja im se pruži i da treba da imaju jednaka prava i mogućnosti kao i muškarci.
Ministarka je navela da se žene često nalaze u različitim nepovoljnijim pozicijama i kada je u pitanju tržište rada.
Kisić Tepavčević je rekla da od ukupnog broja prijavljenih nezaposlenih osoba na evidenciji Nacionalne službe za zapošljavanje više od 56 odsto su žene, a oko 190.000 žena je nezaposleno duže od 12 meseci.
Na sednici Socijalno-ekonomskog saveta održanoj u Novom Sadu, ministarka je naglasila da svaki dan treba da bude posvećen poboljšanju položaja žena u društvu, jer se, kaže, na žalost, u 21. veku i dalje govori o potrebi postojanja ravnopravnosti polova.
- Ženama treba omogućiti jednaka prava i mogućnosti ne zato što su žene, već zato što su odgovorne, savesne i sposobne da obavljaju svaku vrstu posla i dužnosti koje im se povere - poručila je Kisić Tepavčević.
Navela je da je dosta toga učinjeno u prethodnom periodu, da nikada više žena nije bilo u Vladi Srbije i Skupštini Srbije, kao i na ključnim mestima u državi nego sada, ali da su žene i dalje u ranjivim grupama, naročito Romkinje, žene sa invaliditetom, kao i žene u ruralnim sredinama.