Od isplativog hobija do UNOSNE ZARADE: Pčelarstvo u Srbiji ima VELIKI POTENCIJAL
Proizvodnja meda i drugih pčelinjih proizvoda je zanat koji se uči u jednoj sezoni, a relativno niska ulaganja mogu se brzo vratiti.
Kopredsednici Nacionalnog tima za preporod sela Srbije ministar Milan Krkobabić i akademik Dragan Škorić, povodom velikog broja zainteresovanih za ulaganje u pčelarstvo, konsultovali su profesora Miću Mladenovića, vrhunskog stručnjaka za pčelarstvo i člana Nacionalnog tima za preporod sela Srbije i poručuju da je održivi razvoj pčelarstva siguran i isplativ način da se pokrene uspešna proizvodnja.
Proizvodnja meda i drugih pčelinjih proizvoda je zanat koji se uči u jednoj sezoni, a relativno niska ulaganja mogu se brzo vratiti.
Pčelarstvo je povoljno za oba pola i različitih nivoa znanja, a u njemu mogu da rade i ljudi sa blagim stepenom invaliditeta i stariji od 50 godina.
Srbija poseduje oko 850.000 košnica u stacioniranim i selećim pčelinjacima, a prema podacima nekih asocijacija pčelara, ima oko 1.100.000 košnica. Registrovanih pčelara je oko 15.000, ali se pretpostavlja da se pčelarstvom bavi oko 30.000 domaćinstava.
Šteta koju je virus naneo srpskom turizmu meri se STOTINAMA MILIONA EVRA
VELIKO ISTRAŽIVANJE TRŽIŠTA U VREME PANDEMIJE: Potrošači uputili JASNE PORUKE kompanijama
NAJNOVIJA INFORMACIJA: Otkazuju se sva putovanja do 31. maja
Objavljeno kog TAČNO DATUMA STIŽE 100 EVRA NA RAČUN! Prijava počinje 15. maja, ne zaboravite!
PROIZVODNJA U APRILU NAJMANJA U POSLEDNJE 23 GODINE: Optimizam poslodavaca pao na najniži nivo u istoriji istraživanja