Žuti, crni, crveni, ŠARENILO BOJA I UKUSA: OVAJ PROIZVOD IZ VALJEVA JE JEDINSTVEN!
Porodica Kremić čeri paradajz počela je da gaji pre dvadesetak godina
Jedna od pozitivnih posledica vanrednog stanja jeste prilagođavanje mnogih privrednika na onlajn poslovanje, a s druge strane, upoznavanje potrošača sa nekim proizvodima za koje nisu ni znali da se prave u našoj zemlji. Poput paradajza sušenog na suncu i zalivenog masilinovim uljem, iz Valjeva.
IDE KAO ALVA: Teglica LAVLJEG IZMETA košta pet evra, a ima JEDINSTVENU FUNKCIJU
Zašto jedemo KINESKI beli luk? Ovo je jedan od RAZLOGA
Uprkos lošim prognozama zbog korone ovim SRPSKIM POLJOPRIVREDNICIMA JE POSAO BUKNUO: Koja je zlatna formula?
Porodica Kremić čeri paradajz počela je da gaji pre dvadesetak godina kada se iz centra Valjeva preselila na periferiju. Kako je hobi prerastao u porodični posao, povećavao se i broj sorti u plastenicima.
-Ima žuti, crni, ovakvi, onakvi, dugački, kratki, banane, šta ja znam. Igrom slučaja posadim dve različite boje i vremenom kad se to opraši, onda se dobija treća boja. Tako da je to sve došlo do, što kažu, šarenila boja i ukusa, objašnjava Stanoje Kremić.
Čeri paradajz nije više samo dekoracija raznim jelima naglašavaju Kremići. Aleksandar, koji je sa ocem u plastenicima kad god ima vremena, došao je na ideju da čeriju sušenom na suncu doda aromatično bilje i prelije ga hladnoceđenim maslinovim uljem, koje u Valjevo redovno stiže sa Svete gore. U marketima sličan delikates od samo jedne sorte čerija ima visoku cenu.
-Kad mi već imamo toliko vrsta čerija, zašto ne bismo i mi napravili čisto za nas, neki naš domaći proizvod i onda su se stvari malo otrgle kontroli. Ljudi, bukvalno, ne pitaju za cenu, bitan im je samo kvalitet. Širi neki krug mojih poznanika, njihovih prijatelja i ljudi koji znaju šta žele, šta traže i stupili smo u kontakt preko onlajn pijace, navodi Aleksandar.
Kremićima je više stalo do ukusa ploda nego do količine. Zato u proizvodnji koriste samo organsko đubrivo, a na zaradu se ne žale jer, kažu, kupci lako prepoznaju zdrav domaći proizvod.
KORONA GRIZE TRŽIŠTE MESA: Nema turizma u velikim gradovima, nema proslava
BORE SE ZA PUTNIKE NA SVE NAČINE: Avio kompanije nude i plaćanje sahrane?!
NOVA POMOĆ DRŽAVE: Fond za razvoj odobrio maltene 400 miliona dinara kredita preduzećima
NOVA POMOĆ DRŽAVE: Fond za razvoj odobrio maltene 400 miliona dinara kredita preduzećima
IMA SRBIJA ŽITA I ZA IZVOZ: Poljoprivreda će umanjiti posledice krize izazvane virusom korona