Ako ste baš toliko radoznali: Evo kako izgleda porođaj - necenzurisan! (UZNEMIRUJUĆI VIDEO 18+)
Svaka čast ženama.
Kada pogledate ovaj snimak, smatraćete da su sve majke velki junaci. Ne samo što izgleda veoma bolno, već majke svoje telo žrtvuju zarad novog života. Da li ste nekada razmišljali o tome koliko se njihovo telo deformiše da bi donele bebu na svet? Koliko moraju da rade da bi postigle bar približan izgled koji su imale? Sve majke su heroji. A treba da znate i da su proces porođaja i rođenja je podeljeni u tri faze.
Prvo porođajno doba počinje sa početkom trudova (porođajnih bolova) koji uzrokuju progresivne promene u grliću vaše materice, a završava se kada je cerviks potpuno dilatiran. Ova faza je podeljena u dve faze: rana faza i aktivna porođajna snaga (trudovi i naponi).
- Tokom ranog porođaja, cerviks se postupno briše (stanjuje se) i proširuje se (otvara). To je faza koja najduže traje.
- Tokom aktivnih porođajnih snaga, grlić počinje da se rasteže brže i kontrakcije su češće, jače i učestalije. Često se poslednji deo aktivnih porođajnih snaga definiše kao "faza mešanja kontrakcija i napona".
Drugo porođajno doba porođaja započinje nakon što se u potpunosti proširi grlić i završava se rođenjem bebe. To se ponekad naziva "faza guranja".
Treće i završno porođajno doba započinje odmah nakon rođenja beba, a završava se sa odvajanjem i naknadnim rođenjem placente (posteljice).
Svaka trudnoća je različita, a i velike su razlike u dužini porođaja. Kod rođenja prvog deteta, žene koje su najmanje 37 nedelja trudne, porođaj često traje između 10 i 20 sati. Za neke žene to traje znatno duže, dok za druge se sve završi mnogo ranije. Porođaj uopšteno napreduje brže kod žena koje su se već porađale vaginalno.
Ukoliko vam je ovo bilo korisno, saznajte šta više boli - udarac u muško međunožje ili porođaj kod žena (više informacija na OVOM linku)