IZGUBIO SE DEČAK NA ADI: Evo kako je Beograđanin reagovao kada je video UPLAKANO dete!
"Vraćao sam se sa Ade i odjednom ugledao uplakano dete kako trči. Pogledao sam okolo da vidim da li ga neko traži, neki minut kasnije shvatio sam da se dete izgubilo", priča Beograđanin kome se juče desila nesvakidašnja situacija.
Na izgubljenog mališana juče u popodnevnim satima na Adi Ciganliji naišao naš sugrađanin, koji je rešio da podeli svoju priču sa nama.
Naime, on je ugledao dete koje trči Adom plačući. Nije znao kako se postupa u takvim situacijama, ali je ipak odlučio da mu pomogne.
"Rešili smo da mu priđemo, ja i još nekoliko ljudi koji su ga u tom trenutku primetili. Pitali smo ga zašto plače i kako se zove. Znao je samo da nam kaže svoje ime", priča ovaj Beograđanin za naš portal.
Izgubila se i šestogodišnja devojčica
Da ovakva situacija nije jedina, govori i slučaj od maja kada se za pomoć obratila sugrađanka koja je da Adi pronašla devojčicu staru šest godina.
Nakon reagovanja Komunalne policije i provere njenog identiteta,po devojčicu je došao njen otac i preuzeo je.
Kada se dečak od 5-6 godina smirio, pokušao je da objasni kako se tu našao i sa kim je došao. Ipak, iz njegove priče teško je bilo zaključiti šta se zapravo desilo i kako je ostao sam. Sve što je rekao bilo je nejasno. Prvo je objašnjavao da je došao sa bratom koji ima četiri godine, a onda da je sa njim bio njegov deka.
"Nismo znali šta da radimo, ništa nam nije bilo jasno. Dete me je sve vreme čvrsto držalo za ruku. Rešili smo da se obratimo ljudima koji iznajmljuju rolere i bicikle. Oni su nam rekli da se takve situacije dešaju i odmah su pozvali obezbeđenje. Kada je radnik obezbeđenja došao, uzeo je dete, stavio ga na motor i pošao sa njim u obilazak Ade u nadi da će naći njegove roditelje", nastavlja priču naš sagovornik.
Kako se reaguje u ovakvim situacijama objašnjava Maja Pavlović ispred JP "Ada Ciganlija".
"Ukoliko dođe do situacije da se dete izgubi na Adi Ciganliji, procedura je takva da prvo treba kontaktirati dežurnu službu obezbeđenja JP 'Ada Ciganlija' i naravno spasilačku službu ukoliko je sezona kupanja. Jako je bitno obratiti se spasilačkoj službi jer dete može da bude i u vodi", kaže Pavlović.
Dete je moguće pronaći u najkraćem roku još na jedan način:
Kome se obratiti?
Broj dežurne službe obezbeđenja kojoj se prijavljuju ovakvi slučajevi je 064/ 8254 752 Ukoliko roditelji ne znaju broj telefona dežurne službe obezbeđenja na Adi Ciganliji, mogu se informisati u njima najbližem lokalu, kod prodavaca kokica, voća.
Takođe, u ovakvim situacijama, sami roditelji mogu da pozovu broj telefona 192.
"Na teritoriji Ade Ciganlije postoji razglas koji je u funkciji i koji se koristi ukoliko dođe do ovakvih slučajeva", objašnjava Maja.
Ipak, zbog nedostatka finansijskih sredstava razglas ima samo Prva plaža na kojoj se okuplja najveći broj kupača, a radi se na tome da razglas bude postavljen i na celoj Adi.
Ono što je najbitnije, da bi ovakve situacije imale srećan kraj, potrebno je reagovati pribrano i smireno.
"Najbitnije je da roditelji reaguju BEZ PANIKE. Nakon pozivanja službe obezbeđenja ili Policije i ostavljanja preciznih podatka i informacija o detetu, učiniće se sve da dete ili u ovom slučaju, njegovi roditelji što pre budu pronađeni", zaključuje ona.