Da li psima smeta morska so i jako sunce?
Što ako vaš pas ne želi da se kupa u moru? Ne forsirajte ih jer ne vole baš svi psi plivanje. Naprotiv neke rase ne znaju da plivaju i boje se ulaska u more.Forsiranjem na to, samo pogoršavate situaciju.
Većina pasa poput svojih vlasnika osveženje od letnjih vrućina vrlo rado će potražiti na moru. Ipak, kako bi sve prošlo u najboljem redu upućujemo vam nekoliko generalnih pravila, 24sata.hr.
Toplotni udar i sunčanica
Kako pas ne bi doživeo toplotni udar ili dobio sunčanicu izbegavajte najveće vrućine odnosno psa na kupanje vodite rano ujutro ili posle 19 časova.
Ako ga vodite na kupanje u najtoplijem delu dana – zaštitite ga od sunca
Kako? Smestite se u hlad, delove tela koji nisu prekriveni dlakom namažite kremom za sunčanje sa što većim faktorom i naravno - što češće ga osvežavajte u moru. Uz sve navedeno psu uvek treba biti dostupna sveža voda.
Tuširanje nakon kupanja - da ili ne?
Opšte pravilo je da ne postoji jedno pravilo, jer nekim psima so smeta više, nekima manje, a nekima nimalo. Primetite li da pas na koži/dlaci ima oštećenja i da se pritom stalno češka savetujemo vam da ga istuširate običnom vodom, a po potrebi i šamponom.
Pas nakon kupanja povraća i/ili ima meku stolicu?
Razloga za paniku nema jer najčešći uzrok je gutanje slane vode. U tom slučaju psa stavite na privremenu dijetu. Postepeno mu dajte običnu vodu, i izbegavajte poslastic neko vreme. Ako simptomi ne prođu za jedan dan obavezno ga odvedite veterinaru.
Šta ako pas ne želi da se kupa u moru?
Ne forsirajte ga jer ne vole svi psi plivanje. Naprotiv neke rase ne znaju da plivaju ili to čine manje uspešno od drugih. Forsiranjem i prisilnim kupanjem kod pasa možete izazvati anksioznost.