Да ли псима смета морска со и јако сунце?
Што ако ваш пас не жели да се купа у мору? Не форсирајте их јер не воле баш сви пси пливање. Напротив неке расе не знају да пливају и боје се уласка у море.Форсирањем на то, само погоршавате ситуацију.
Већина паса попут својих власника освежење од летњих врућина врло радо ће потражити на мору. Ипак, како би све прошло у најбољем реду упућујемо вам неколико генералних правила, 24сата.хр.
Топлотни удар и сунчаница
Како пас не би доживео топлотни удар или добио сунчаницу избегавајте највеће врућине односно пса на купање водите рано ујутро или после 19 часова.
Ако га водите на купање у најтоплијем делу дана – заштитите га од сунца
Како? Сместите се у хлад, делове тела који нису прекривени длаком намажите кремом за сунчање са што већим фактором и наравно - што чешће га освежавајте у мору. Уз све наведено псу увек треба бити доступна свежа вода.
Туширање након купања - да или не?
Опште правило је да не постоји једно правило, јер неким псима со смета више, некима мање, а некима нимало. Приметите ли да пас на кожи/длаци има оштећења и да се притом стално чешка саветујемо вам да га истуширате обичном водом, а по потреби и шампоном.
Пас након купања повраћа и/или има меку столицу?
Разлога за панику нема јер најчешћи узрок је гутање слане воде. У том случају пса ставите на привремену дијету. Постепено му дајте обичну воду, и избегавајте посластиц неко време. Ако симптоми не прођу за један дан обавезно га одведите ветеринару.
Шта ако пас не жели да се купа у мору?
Не форсирајте га јер не воле сви пси пливање. Напротив неке расе не знају да пливају или то чине мање успешно од других. Форсирањем и присилним купањем код паса можете изазвати анксиозност.