Evo šta je dozvoljeno UNETI NA GRADSKE BAZENE U SRBIJI
Na gradskim plivalištima zvaničan propis o donošenju hrane poštuje se samo u ekstremnim slučajevima. Zaposleni na "Olimpu" obavezno oduzimaju alkohol.
Pravilo da hrana ne može da se unosi u prestoničke bazene važi već godinama. Ipak, to se ne odnosi na grickalice, flaširanu vodu i sendviče. Kako kažu nadležni sa ovih letnjih kompleksa, samo ukoliko posetioci imaju očiglednu nameru da spremaju obrok na plivalištu, prinuđeni su da ih u tome spreče, jer - nisu na plaži!
ZA OVERU KNJIŽICA ČEKA SE SATIMA! Da li su razlozi čekanja opravdani ili ne?!
- Spremila sam sinu sendvič kako bi imao šta da prezalogaji tokom boravka na bazenu "Olimp". Kada je došao kući rekao mi je da su mu hranu oduzeli na ulazu, jer je zabranjeno njeno unošenje. Takođe, obezbeđenje mu je uzelo i flašicu vode - uznemireno je ispričala Slavica.
CENE SLIČNE ONIMA U GRADU
Gotovo na svim plivalištima, sugrađani glad mogu da utole picama, hot-dogovima, krofnama i sladoledima. Cene su uglavnom slične onima u gradu, pa je, primera radi, na novobeogradskim bazenima "11. april", za parče pice ili hot-dog potrebno izdvojiti 120 dinara, dok krofna košta 100 dinara. S druge strane, na privatnim bazenima, osim skoro duplo skuplje ulaznice, cena pola litre vode je 150 dinara, sok košta 200, dok je pljeskavica 300 dinara.
Iz Sportskog centra "Olimp" navedenu situaciju odlučno demantuju, uz objašnjenje da reaguju samo u ekstremnim slučajevima.
- Mi nemamo nikakva ovlašćenja da proveravamo torbe posetiocima. Praksa da se ne unosi hrana postoji, ali to se poštuje isključivo ukoliko vidimo da je neko od sugrađana poneo korpu sa hranom, ili pune kese sa pijace. U tom slučaju, hranu ostavljamo na blagajni, pa vraćamo po izlasku sa bazena. Takođe, na ulazu oduzimamo staklenu ambalažu, iz bezbednosnih razloga. Tokom noćnog kupanja, alkohol je strogo zabranjen i reagujemo ukoliko neko proba da ga unese. - kaže Marija Rajković iz sportskog centra "Olimp".
SRBIJU OČEKUJE TEMPERATURNI ŠOK: Zapljusnuće nas VRELI TALAS, ali to NIJE SVE!
I sa bazena "Milan Gale Muškatirović" kažu da niko ne kontroliše šta se unosi na plivalište, ali građani su savesni, pa je primetno da nema "svega i svačega" kao prethodnih godina, kada su se pojedinci ponašali kao da su došli na plažu.
- U okviru objekta imamo zakupce lokala koji prodaju i hranu i piće. Promet im je zadovoljavajući i sugrađani se ne žale na cene. Sa unošenjem grickalica, voća i sokova nemamo problem. Roditelji sa malom decom takođe donose posebne namirnice za njih, i to je potpuno u redu. - napominju sa ovog dorćolskog kupališta.
NE GLUMIMO POLICAJCE
Prema rečima Bobana Kasuma, upravnika otvorenih bazena na Košutnjaku, do sada nije bilo ekstremnih slučajeva kada je bilo potrebno da se reaguje oduzimanjem hrane i pića.
KRAGUJEVČANI IMALI SEKS U PARKU KADA JE MILOŠ OSETIO DA MU NEKO ŠAŠOLJI MOŠNICE: Od tad ima košmare
- Ne znamo šta bismo sa tim što oduzmemo. Svi mogu da ponesu hranu za svoje potrebe. U našem je interesu da nam se posetioci opet vrate, i izigravanjem policajca ne želimo da oteramo građane koji su birali naš objekat da se rashlade i platili ulaznicu. Naravno, neprihvatljivo je da neko dođe sa gajbama pa da preprodaje, ali do sada nismo imali takvih situacija - kaže Kasum.