EVROLIGA: Bledo izdanje Zvezde u punoj "Areni"

16.01.2015. 20:32 23:13
Majk Cirbes
Majk Cirbes / Izvor: MN Press

Crveno-beli pretrpeli i treći poraz u Top 16 fazi. U trećem kolu E Grupe Galatasaraj je pobedio 74:65 (21:19, 12:16, 18:12, 23:18).

Košarkaši Crvene zvezde još nisu ostvarili pobedu u Top 16 fazi Evrolige. U trećem kolu E Grupe Galatasaraj je pobedio u Beogradu 74:65 (21:19, 12:16, 18:12, 23:18). Bio je ovo treći poraz crveno-belih u "Kombank areni" koja je bila ispunjena do poslednjeg mesta i najslabije izdanje srpskog tima ove sezone.

Kao što se i očekivalo utakmica je bila dosta neizvesna. Turska ekipa je bila daleko jača nego kada je u prvom kolu gostovala u "Kombank areni". Oba tima su se smenjivala u vođstvo, ali je prvo poluvreme pripalo crveno-belima. Najzaslužniji za ovakav ishod bio je Markus Vilijams koji je postigao trojku 15 sekundi pre kraja.

Umesto da nastave onako kako su završili prvo poluvreme, crveno-beli su prepustili inicijativu gostima. Turska ekipa je preokrenula i gotovo do kraja meča držala prednost na svojoj strani. Samo je u 26. minutu Zvezda povela 43:41, ali je to bilo kratkog dana.

Na taj način je srpski tim pretrpeo i treći poraz u Top 16 fazi, a u narednom kolu gostuje Barseloni. Ono što je najvažnije je da je utakmica odigrana bez incidenata.

DVORANA: Kombank arena.

GLEDALACA: 17.821.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams (12p, 4as, 4il) Rebić, Dangubić 2, Mitrović (4p, 4sk), Lazić, Blažič 4, Kalinić (9p, 5sk), Marjanović (18p, 7sk), Tejić 1, Dženkins 6, Jović, Cirbes (9p, 7sk). Trener: Dejan Radonjić.

GALATASARAJ: Karter 10, Jang 4, Micov (12p, 3as), Erceg (4p, 4sk), Gonlum 6, Pocijus 11, Marić (4p, 7sk), Arojo 11, Guler 4, Arslan 8, Arar, Ural. Trener: Ergin Ataman.

Prenos uživo mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

4. četvrtina - 18:23

40. minut - Vilijams je fauliran i pogađa oba slobodna bacanja za 63:69. Karter je postigao poene i iznudio je faul Kalinića, a potom je realizovao slobodno bacanje. Konačan rezultat je 65:74.

39. minut - Marjanović je pogodio oba slobodna bacanja i smanjio na 61:69.

38. minut - Vilijams postiže drugu trojku i smanjuje na 59:66. Međutim, uzvraća Arojo.

36. minut - Karter pogađa trojku i Galatasaraj vodi 52:62. U narednom napadu pogađa Kalinić.

35. minut - Galatasaraj igra odlično i vodi 52:59.

33. minut - Vilijams smanjuje na 52:53.

32. minut - Cirbes zakucava preko Marjanovića, a pritom je i fauliran. Nemac je iskoristio dodatno slobodno bacanje.

31. minut - Arslan je pogodio za 47:53.

3. četvrtina - 12:18

30. minut - Pocijus pogađa uz faul Marjanovića. Litvanac je pogodio i dodatno bacanje. U narednom napadu Aleks Marić je faulirao Dženkinsa. Amerikanac je pogodio oba bacanja.

28. minut - Arslan pogađa trojku za 43:46, a u narednom napadu zakucava Erceg.

27. minut - Pocijus u poslednjem sekundu napada izjednačuje.

26. minut - Koševima Blažiča i fantastičnim zakucavanjem Dangubića Zvezda vodi 43:41.

24. minut - Marjanović postiže prve poene za crveno-bele u trećem periodu. Isti igrač je izjednačio na 39:39, a onda je Mitrović odlično odigrao u odbrani i naterao Turke na grešku. Ipak, i Zvezda je pogrešila, a prve poene je postigao Erceg.

23. minut - Jang i Micov pogađaju, Galatasaraj vodi 35:39, pa Radonjić mora da traži tajm aut.

21. minut - Vladimir Micov je izjednačio na 35:35.

2. ćetvrtina - 16:12

20. minut - Markus Vilijams je pogodio trojku, a Ataman je zatražio tajm aut. Arojo je pokušao da postigne trojku, ali je bio neprecizan.

19. minut - Poenima Mitrovića i Dženkinsa Zvezda smanjuje na 32:33.

18. minut - Galatasaraj nije dobro odigrao u napadu, ali je pogrešila i Zvezda. Dženkins je faulirao Aroja, a reprezentativac Portorika je pogodio jedno bacanje.

17. minut - Arojo pogađa trojku za 28:32 i Radonjić traži tajm aut.

16. minut - Cirbes održava Zvezdu u igri i pogađa za 28:29. U narednom napadu je pogrešio Karter.

13. minut - Pocijus je dao dve trojke za 24:27.

12. minut - Jović je bio odličan u odbrani, a onda je Marić napravio nesportski faul nad Tejićem. Tejić je iskoristio jedno slobodno bacanje, a onda je poentirao Dženkins za 24:21.

11. minut - Cirbes zakucava za 21:21.

1. četvrtina - 19:21

10. minut - Kalinić vraća Zvezdu u vođstvo 19:18, ali je Arslan pogodio trojklu u poslednjoj sekundi za 19:21.

8. minut - Arojo i Micov održava Galatasaraj u vođstvo 15:18.

7. minut - Kalinić je pogodio prvu t rojku na utakmici i smanjio na 13:14.

6. minut - Marić je doneo prvo vođstvo Galatasaraju 10:12.

5. minut - Vladimir Micov smanjuje na 10:8, a potom je Guler izjednačio.

4. minut - Sa tribina se prvi put čulo uvredljivo skandiranje.

3. minut - Poene je dao Luka Mitrović, a onda je Marjanović oba puta bio precizan sa linije slobodnih bacanja 6:4.

1. minut - Marjanović postiže šprve poene za Zvezdu, ali Jang uzvraća 2:2.