ЕВРОЛИГА: Бледо издање Звезде у пуној "Арени"

16.01.2015. 20:32 23:13
Majk Cirbes
Мајк Цирбес / Извор: МН Press

Црвено-бели претрпели и трећи пораз у Топ 16 фази. У трећем колу Е Групе Галатасарај је победио 74:65 (21:19, 12:16, 18:12, 23:18).

Кошаркаши Црвене звезде још нису остварили победу у Топ 16 фази Евролиге. У трећем колу Е Групе Галатасарај је победио у Београду 74:65 (21:19, 12:16, 18:12, 23:18). Био је ово трећи пораз црвено-белих у "Комбанк арени" која је била испуњена до последњег места и најслабије издање српског тима ове сезоне.

Као што се и очекивало утакмица је била доста неизвесна. Турска екипа је била далеко јача него када је у првом колу гостовала у "Комбанк арени". Оба тима су се смењивала у вођство, али је прво полувреме припало црвено-белима. Најзаслужнији за овакав исход био је Маркус Вилијамс који је постигао тројку 15 секунди пре краја.

Уместо да наставе онако како су завршили прво полувреме, црвено-бели су препустили иницијативу гостима. Турска екипа је преокренула и готово до краја меча држала предност на својој страни. Само је у 26. минуту Звезда повела 43:41, али је то било кратког дана.

На тај начин је српски тим претрпео и трећи пораз у Топ 16 фази, а у наредном колу гостује Барселони. Оно што је најважније је да је утакмица одиграна без инцидената.

ДВОРАНА: Комбанк арена.

ГЛЕДАЛАЦА: 17.821.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Вилијамс (12п, 4ас, 4ил) Ребић, Дангубић 2, Митровић (4п, 4ск), Лазић, Блажич 4, Калинић (9п, 5ск), Марјановић (18п, 7ск), Тејић 1, Џенкинс 6, Јовић, Цирбес (9п, 7ск). Тренер: Дејан Радоњић.

ГАЛАТАСАРАЈ: Картер 10, Јанг 4, Мицов (12п, 3ас), Ерцег (4п, 4ск), Гонлум 6, Поцијус 11, Марић (4п, 7ск), Аројо 11, Гулер 4, Арслан 8, Арар, Урал. Тренер: Ергин Атаман.

Пренос уживо могли сте да пратите на Srbijadanas.com:

4. четвртина - 18:23

40. минут - Вилијамс је фаулиран и погађа оба слободна бацања за 63:69. Картер је постигао поене и изнудио је фаул Калинића, а потом је реализовао слободно бацање. Коначан резултат је 65:74.

39. минут - Марјановић је погодио оба слободна бацања и смањио на 61:69.

38. минут - Вилијамс постиже другу тројку и смањује на 59:66. Међутим, узвраћа Аројо.

36. минут - Картер погађа тројку и Галатасарај води 52:62. У наредном нападу погађа Калинић.

35. минут - Галатасарај игра одлично и води 52:59.

33. минут - Вилијамс смањује на 52:53.

32. минут - Цирбес закуцава преко Марјановића, а притом је и фаулиран. Немац је искористио додатно слободно бацање.

31. минут - Арслан је погодио за 47:53.

3. четвртина - 12:18

30. минут - Поцијус погађа уз фаул Марјановића. Литванац је погодио и додатно бацање. У наредном нападу Алекс Марић је фаулирао Џенкинса. Американац је погодио оба бацања.

28. минут - Арслан погађа тројку за 43:46, а у наредном нападу закуцава Ерцег.

27. минут - Поцијус у последњем секунду напада изједначује.

26. минут - Кошевима Блажича и фантастичним закуцавањем Дангубића Звезда води 43:41.

24. минут - Марјановић постиже прве поене за црвено-беле у трећем периоду. Исти играч је изједначио на 39:39, а онда је Митровић одлично одиграо у одбрани и натерао Турке на грешку. Ипак, и Звезда је погрешила, а прве поене је постигао Ерцег.

23. минут - Јанг и Мицов погађају, Галатасарај води 35:39, па Радоњић мора да тражи тајм аут.

21. минут - Владимир Мицов је изједначио на 35:35.

2. ћетвртина - 16:12

20. минут - Маркус Вилијамс је погодио тројку, а Атаман је затражио тајм аут. Аројо је покушао да постигне тројку, али је био непрецизан.

19. минут - Поенима Митровића и Џенкинса Звезда смањује на 32:33.

18. минут - Галатасарај није добро одиграо у нападу, али је погрешила и Звезда. Џенкинс је фаулирао Ароја, а репрезентативац Порторика је погодио једно бацање.

17. минут - Аројо погађа тројку за 28:32 и Радоњић тражи тајм аут.

16. минут - Цирбес одржава Звезду у игри и погађа за 28:29. У наредном нападу је погрешио Картер.

13. минут - Поцијус је дао две тројке за 24:27.

12. минут - Јовић је био одличан у одбрани, а онда је Марић направио неспортски фаул над Тејићем. Тејић је искористио једно слободно бацање, а онда је поентирао Џенкинс за 24:21.

11. минут - Цирбес закуцава за 21:21.

1. четвртина - 19:21

10. минут - Калинић враћа Звезду у вођство 19:18, али је Арслан погодио тројклу у последњој секунди за 19:21.

8. минут - Аројо и Мицов одржава Галатасарај у вођство 15:18.

7. минут - Калинић је погодио прву т ројку на утакмици и смањио на 13:14.

6. минут - Марић је донео прво вођство Галатасарају 10:12.

5. минут - Владимир Мицов смањује на 10:8, а потом је Гулер изједначио.

4. минут - Са трибина се први пут чуло увредљиво скандирање.

3. минут - Поене је дао Лука Митровић, а онда је Марјановић оба пута био прецизан са линије слободних бацања 6:4.

1. минут - Марјановић постиже шпрве поене за Звезду, али Јанг узвраћа 2:2.