LŠ: Bajern razmontirao Romu u Rimu, Šalke pobedio sa penala u nadoknadi

21.10.2014. 20:25 23:11
Frank Riberi postiže gol u meču Roma - Bajern u Ligi šampiona
Frank Riberi postiže gol u meču Roma - Bajern u Ligi šampiona / Izvor: Beta/AP

Nemački šampion deklasirao Rimljane 7:1. Luiz Adrijano postigao pet golova za Šahtjor. Šalke savladao Sporting u 93. minutu.

Bajern je u Rimu demonstrirao moć. Nemački šampion je u trećem kolu E Grupe Lige šampiona deklasirao Romu 7:1. Utakmica je ličila na onu od pre tri meseca kada je Nemačka u polufinalu Svetskog prvenstva savladala Brazil identičnim rezultatom. Već na početku se videlo da gosti iz Minhena imaju na umu da osvoje sva tri boda na „Olimpijskom stadionu“. Već posle 36 minuta je bilo 5:0 za goste i više nije bilo dileme ko će da pobedi. Ipak, odmah posle prvog gola Bajerna situacija je mogla da krene u potpuno drugom toku. Žervinjo je izašao sam ispred golmana Nojera, ali mu je ovaj odbranio šut.

Ubedljiv je bio i Šahtjor. Ukrajinski tim je pobedio u Belorusiji BATE 7:0, a junak dana je Luiz Adrijano koji je postigao pet golova. Čak četiri je dao u prvom poluvremenu i postao prvi fudbaler koji je četiri puta zatresao mrežu u prvih 45 minuta.

Prava drama je viđena u Gelzenkirhenu. Šalke je pobedio Sporting 4:3, a strelac pobedonosnog gola bio je Čupo Moting iz penala u trećem minutu nadoknade drugog poluvremena.

E Grupa

CSKA – Mančester siti 2:2

Roma – Bajern 1:7

(Žervinjo 66. - Roben 9, 30, Gece 23, Levandovski 25, Miler 35p, Riberi 78, Šaćiri 80.)

F Grupa

APOEL – PSŽ 0:1

(Kavani 87.)

Barselona – Ajaks 3:1

(Nejmar 8, Mesi 24, Ramirez 90+4. - El Gazi 89.)

G Grupa

Čelsi – Maribor 6:0

(Remi 13, Drogba 23p, Teri 31, Viler 54ag, Azar 77p, 90.)

Šalke – Sporting 4:3

(Obasi 34, Huntelar 51, Hovedes 60, Čupo-Moting 90+3p - Nani 16, Silva 63p, 78.)

H Grupa

BATE – Šahtjor 0:7

(Tešeira 11, Adrijano 28p, 36, 40, 44, 82p, Daglas 35.)

Porto – Atletik 2:1

(Erera 45, Kvarežma 75. - Fernandez 58.)

Prenos uživo možete da pratite na Srbijadanas.com:

90. minut - Kraj na svim mečevima.

90+3. minut - Čupo Moting je sa bele tačke postigao četvrti gol za Šalke.

90+4. minut - Ramirez postiže treći gol za Barselonu.

87. minut - Vodi Pari sen Žermen na Kipru 1:0, a strelac je Kavani.

90. minut - Azar postiže drugi gol na meču i Čelsi vodi 6:0.

89. minut - El Gazi postiže gol za Ajaks i smanjuje na 2:1 protiv Barselone.

77. minut - Peti gol za Čelsi je postigao Azar iz penala.

82. minut - Luiz Adrijano je postigao peti gol za Šahtjor, koji vodi u Belorusiji 7:0. Ovoga puta je postigao pogodak sa bele tačke.

80. minut - Samo nekoliko sekundi pošto je ušao u igru Džerdan Šaćiri postiže sedmi gol za Bajern.

78. minut - Sporting je izjednačio na 3:3 protiv Šalkea, a strelac je Silva.

78. minut - Riberi je postigao šesti gol za Bajern koji u Rimu vodi 6:1.

75. minut - Porto ponovo vodi protiv Atletika 2:1, a strelac je Kvarežma.

66. minut - Žervinjo postiže prvi gol za Romu i smanjuje na 5:1.

64. minut - Ibraimi nije iskoristio penal za Maribor.

63. minut - Sporting je smanjio na 3:2, a strelac je Silva sa bele tačke.

60. minut - Šalke sada u potpunosti kontroliše meč, vodi 3:1, a strelac je Hovedes.

58. minut - Atletik je izjednačio na 1:1 u Portugalu, a strelac je Fernandez.

54. minut - Vodi Čelsi 4:0, Viler je postigao autogol.

51. minut - Vodi Šalke 2:1, a strelac je Huntelar.

46. minut - Počela su druga poluvremena.

45. minut - Završena su prva poluvremena na svim mečevima.

45. minut - Vodi Porto protiv Atletika 1:0, a strelac je Hektor Erera.

44. minut - Adrijano postiže i četvrti gol za Šahtjor koji vodi 6:0.

Luiz Adrijano postiže gol u meču BATE - šahtjor u Ligi šampiona
Luiz Adrijano postiže gol u meču BATE - šahtjor u Ligi šampiona / Izvor: Beta/AP

40. minut - Luiz Adrijano postiže treći gol na meču za vođstvo Šahtjora 5:0.

36. minut - Luiz Adrijano postiže četvrti gol za Šahtjor 4:0.

35. minut - Vodi Bajern 5:0, a strelac je Tomas Miler sa penala.

35. minut - Ubedljiv je i Šahtjor protiv BATE Borisova. Strelac je Daglas Kosta za 3:0.

34. minut - Obasi donosi izjednačenje Šalkeu protiv Sportinga 1:1.

33. minut - Igrač Sportinga Maurisio je dobio drugi žuti karton i isključen je iz igre.

31. minut - Posle asistencije Fabregasa, Džon Teri postiže treći gol za Čelsi.

31. minut - Roben postiže drugi gol u Rimu i dovodi Bajern u vođstvo 4:0.

29. minut - Luis Adrijano je sa bele tačke doneo prednost Šahtjoru u Belorusiji 2:0.

25. minut - Na pomolu je debakl Rome. Bajern vodi 3:0, a strelac je Levandovski.

24. minut - Mesi duplira prednost Barselone na 2:0.

Fudbaleri Barselone slave prvi gol u meču Lige šampiona protiv Ajaksa
Fudbaleri Barselone slave prvi gol u meču Lige šampiona protiv Ajaksa / Izvor: Beta/AP

23. minut - Mario Gece doveo je Bajern u vođstvo 2:0.

23. minut - Vodi Čelsi 2:0, a strelac je Didije Drogba iz Penala.

Didije Drogba postiže gol iz penala u meču Čelsi - Maribor u Ligi šampiona
Didije Drogba postiže gol iz penala u meču Čelsi - Maribor u Ligi šampiona / Izvor: Beta/AP

16. minut - Nani dovodi Sporting u vođstvo 1:0 u Gelzenkirhenu.

13. minut - Poveo je i Čelsi, a strelac je Loik Remi.

11. minut - Aleks Tešeira dovodi Šahtjor u vođstvo 1:0 u Belorusiji.

9. minut - Poveo je Bajern u Rimu, a strelac je Roben.

8. minut - Vodi Barselona 1:0, a strelac je Nejmar.

6. minut - Šansa za Matribor protiv Čelsija. Damjan Bohar je šutirao glavom, ali preko gola.

1. minut - Počele su utakmice.