ЛШ: Бајерн размонтирао Рому у Риму, Шалке победио са пенала у надокнади

21.10.2014. 20:25 23:11
Frank Riberi postiže gol u meču Roma - Bajern u Ligi šampiona
Франк Рибери постиже гол у мечу Рома - Бајерн у Лиги шампиона / Извор: Бета/АП

Немачки шампион декласирао Римљане 7:1. Луиз Адријано постигао пет голова за Шахтјор. Шалке савладао Спортинг у 93. минуту.

Бајерн је у Риму демонстрирао моћ. Немачки шампион је у трећем колу Е Групе Лиге шампиона декласирао Рому 7:1. Утакмица је личила на ону од пре три месеца када је Немачка у полуфиналу Светског првенства савладала Бразил идентичним резултатом. Већ на почетку се видело да гости из Минхена имају на уму да освоје сва три бода на „Олимпијском стадиону“. Већ после 36 минута је било 5:0 за госте и више није било дилеме ко ће да победи. Ипак, одмах после првог гола Бајерна ситуација је могла да крене у потпуно другом току. Жервињо је изашао сам испред голмана Нојера, али му је овај одбранио шут.

Убедљив је био и Шахтјор. Украјински тим је победио у Белорусији БАТЕ 7:0, а јунак дана је Луиз Адријано који је постигао пет голова. Чак четири је дао у првом полувремену и постао први фудбалер који је четири пута затресао мрежу у првих 45 минута.

Права драма је виђена у Гелзенкирхену. Шалке је победио Спортинг 4:3, а стрелац победоносног гола био је Чупо Мотинг из пенала у трећем минуту надокнаде другог полувремена.

Е Група

ЦСКА – Манчестер сити 2:2

Рома – Бајерн 1:7

(Жервињо 66. - Робен 9, 30, Геце 23, Левандовски 25, Милер 35п, Рибери 78, Шаћири 80.)

Ф Група

АПОЕЛ – ПСЖ 0:1

(Кавани 87.)

Барселона – Ајакс 3:1

(Нејмар 8, Меси 24, Рамирез 90 4. - Ел Гази 89.)

Г Група

Челси – Марибор 6:0

(Реми 13, Дрогба 23п, Тери 31, Вилер 54аг, Азар 77п, 90.)

Шалке – Спортинг 4:3

(Обаси 34, Хунтелар 51, Ховедес 60, Чупо-Мотинг 90 3п - Нани 16, Силва 63п, 78.)

Х Група

БАТЕ – Шахтјор 0:7

(Тешеира 11, Адријано 28п, 36, 40, 44, 82п, Даглас 35.)

Порто – Атлетик 2:1

(Ерера 45, Кварежма 75. - Фернандез 58.)

Пренос уживо можете да пратите на Srbijadanas.com:

90. минут - Крај на свим мечевима.

90 3. минут - Чупо Мотинг је са беле тачке постигао четврти гол за Шалке.

90 4. минут - Рамирез постиже трећи гол за Барселону.

87. минут - Води Пари сен Жермен на Кипру 1:0, а стрелац је Кавани.

90. минут - Азар постиже други гол на мечу и Челси води 6:0.

89. минут - Ел Гази постиже гол за Ајакс и смањује на 2:1 против Барселоне.

77. минут - Пети гол за Челси је постигао Азар из пенала.

82. минут - Луиз Адријано је постигао пети гол за Шахтјор, који води у Белорусији 7:0. Овога пута је постигао погодак са беле тачке.

80. минут - Само неколико секунди пошто је ушао у игру Џердан Шаћири постиже седми гол за Бајерн.

78. минут - Спортинг је изједначио на 3:3 против Шалкеа, а стрелац је Силва.

78. минут - Рибери је постигао шести гол за Бајерн који у Риму води 6:1.

75. минут - Порто поново води против Атлетика 2:1, а стрелац је Кварежма.

66. минут - Жервињо постиже први гол за Рому и смањује на 5:1.

64. минут - Ибраими није искористио пенал за Марибор.

63. минут - Спортинг је смањио на 3:2, а стрелац је Силва са беле тачке.

60. минут - Шалке сада у потпуности контролише меч, води 3:1, а стрелац је Ховедес.

58. минут - Атлетик је изједначио на 1:1 у Португалу, а стрелац је Фернандез.

54. минут - Води Челси 4:0, Вилер је постигао аутогол.

51. минут - Води Шалке 2:1, а стрелац је Хунтелар.

46. минут - Почела су друга полувремена.

45. минут - Завршена су прва полувремена на свим мечевима.

45. минут - Води Порто против Атлетика 1:0, а стрелац је Хектор Ерера.

44. минут - Адријано постиже и четврти гол за Шахтјор који води 6:0.

Luiz Adrijano postiže gol u meču BATE - šahtjor u Ligi šampiona
Луиз Адријано постиже гол у мечу БАТЕ - шахтјор у Лиги шампиона / Извор: Бета/АП

40. минут - Луиз Адријано постиже трећи гол на мечу за вођство Шахтјора 5:0.

36. минут - Луиз Адријано постиже четврти гол за Шахтјор 4:0.

35. минут - Води Бајерн 5:0, а стрелац је Томас Милер са пенала.

35. минут - Убедљив је и Шахтјор против БАТЕ Борисова. Стрелац је Даглас Коста за 3:0.

34. минут - Обаси доноси изједначење Шалкеу против Спортинга 1:1.

33. минут - Играч Спортинга Маурисио је добио други жути картон и искључен је из игре.

31. минут - После асистенције Фабрегаса, Џон Тери постиже трећи гол за Челси.

31. минут - Робен постиже други гол у Риму и доводи Бајерн у вођство 4:0.

29. минут - Луис Адријано је са беле тачке донео предност Шахтјору у Белорусији 2:0.

25. минут - На помолу је дебакл Роме. Бајерн води 3:0, а стрелац је Левандовски.

24. минут - Меси дуплира предност Барселоне на 2:0.

Fudbaleri Barselone slave prvi gol u meču Lige šampiona protiv Ajaksa
Фудбалери Барселоне славе први гол у мечу Лиге шампиона против Ајакса / Извор: Бета/АП

23. минут - Марио Геце довео је Бајерн у вођство 2:0.

23. минут - Води Челси 2:0, а стрелац је Дидије Дрогба из Пенала.

Didije Drogba postiže gol iz penala u meču Čelsi - Maribor u Ligi šampiona
Дидије Дрогба постиже гол из пенала у мечу Челси - Марибор у Лиги шампиона / Извор: Бета/АП

16. минут - Нани доводи Спортинг у вођство 1:0 у Гелзенкирхену.

13. минут - Повео је и Челси, а стрелац је Лоик Реми.

11. минут - Алекс Тешеира доводи Шахтјор у вођство 1:0 у Белорусији.

9. минут - Повео је Бајерн у Риму, а стрелац је Робен.

8. минут - Води Барселона 1:0, а стрелац је Нејмар.

6. минут - Шанса за Матрибор против Челсија. Дамјан Бохар је шутирао главом, али преко гола.

1. минут - Почеле су утакмице.