Najpoznatije žene ubice (prvi deo)
Najpoznatije žene ubice svih vremena.
Neimenovana žena hanibal
Neimenovana dvadesetdevetogodišnja Indonežanka je uhapšena jer je ubila i pojela više od 30 mladih žena, 2011. godine. Tokom hapšenja, u njenoj kući su po zamrzivačima našli ljudsko meso, uključujući i meso njenog muža. Ona je pripremala zabave da bi mogla da kuva i služi ljudsko meso, a da njeni gosti ništa ne posumnjaju. Kao motiv ubijanja, priznala je da ima neobuzdanu potrebu da jede svoje žrtve i da bi opet jela, ako joj se ikada pruži prilika. Zanimljiva je činjenica da u Indoneziji ima više prijavljenih žena koje su počinile ovakva dela nego muškaraca.
Ana Marija Zvanziger
Ova Bavarka je smatrala da je arsenik njen najverniji prijatelj. Njen muž je bio alkoholičar i siledžija, spalio je sve svoje bogatstvo pre smrti. U potrazi za novim proscem, Zvanziger je radila kao služavka po kućama uglednih sudija i tako pokušavala da šarmom pridobije ljude. Ana je arsenikom otrovala suprugu sudije Glejzera kada je počela da radi kod njih da bi se zbližila sa njim. Ona je otrovala i goste jer on nije hteo da ima ništa sa njom. Kada ju je otpustio, niko više nije umro. Takođe, otrovala je sudiju Gromana nakon što je zaprosio drugu ženu umesto nje, kao i bolesnu ženu i sina sudije Gebharda. Pobegla je, ali su je na kraju uhvatli. Priznala je ubistva i zatvorena je u julu 1811. godine.
Mijuki Išikava
Mijuki Išikava bila je babica u Japanu u ranim 1900-im godinama. Veruje se da je odgovorna za smrt najmanje 103 dece koje je negovala. Većina roditelja ove dece bilo je siromašno i imali su malo ili nimalo sredstava za podizanje deteta. Išikava je često zanemarivala decu koju je negovala, što je rezultiralo mnogim smrtima. Posle nekog vremena ona je, zajedno sa suprugom, počela da nagovara parove da se oslobode deteta, govoreći im da bi im tako bilo jeftinije. Doktor Širo Nakama, koji je takođe učestvovao u ovoj šemi sa parom i Išikavin muž dobili su po 4 godine zatvora, a ona je dobila 8 godina. Kazna joj je smanjena uz žalbu, međutim, ovaj incident je naterao japansku vladu da razmotri legalizaciju abortusa.
Delfin Laluri
Delfin Laluri bila je supruga bogatog lekara iz Nju Orleansa u ranim 1800-im godinama. Bila je veoma poznata jer je priređivala glamurozne žurke. Međutim, imala je kratak fitilj. Nehumano je kažnjavala sluge zbog najmanjih stvari. Optužena je da je nemilosrdno prebila slugu jer ju je očupao četkom tokom češljanja. Za vreme požara 1984. godine, koji je uništio veći deo imanja, vatrogasci su na tavanu pronašli nekoliko mrtvih robova okovanih na zidovima, ženu sa ušivenim ustima, polumrtve ljude, utrobu i kožu i čoveka kome je promenjen pol, kao i ostale delove tela. Izbegla je požar, ali kruže priče da i dalje proganja zgradu.
Grofica Elizabet Batori
Elizabet Batori rođena 1560. bila je grofica plemenite Batori porodice. Misli se da je ubila oko 650 devojaka. Istorijski nalazi su pokazali da ona potiče iz porodice u kojoj je bilo tolerisano ekstremno nasilje, a kao dete je očigledno bila svedok kažnjavnaja lopova tako što su ga ušili za stomak bolesnog konja. Nakon što je prijavljeno da su devojke iz plemićkih porodica nestale, racija je otkrila nekoliko mrtvih ženskih tela i zatvorenice koje su čekale da budu ubijene. Imala je dnevnik u kojem je beležila kako je ubijala i mučila devojke. Grofica nikada nije osuđena, ali su je zato zazidali u kulu gde je imala dovoljno mesta da jede. Posle četiri godine je umrla. Postala je neka vrsta legende, a smatraju je i vampirom. Mnogi veruju da se kupala u krvi mladih žrtava i da ju je pila da bi se podmladila.