NE DAJTE SE PREVARITI: Prepoznajte lažnjak - torbu!
Ukoliko ste se već nameračile da se častite dizajnerskom torbom, pripazite da kući ne donesete lažnjak.
Naravno, nemaju svi para za dizajnersku odeću i aksesoar, pa je zato potražnja za kopijama ogromna i falsifikati cvetaju svuda okolo - zato je ponekad teško proceniti da li je nešto original ili ne. Kopije mogu biti toliko verne da zbune i najvećeg eksperta, ali postoji nekoliko načina da proverite da li je torba prava ili je lažnjak.
Prodavnica
Mesto na kome kupujete je presudno. Ukoliko je to butik koji zastupa određeni modni brend, zakonski su odgovorni i da imaju originalnu robu tog brenda, tako da tu nećete pogrešiti. Ali ako istu takvu torbu vidite u "običnom" butiku, po mnogo nižoj ceni, znajte da nije originalna. Problem se javlja kada odete u inostranstvo, pogotovo u istočnim ili arapskim zemljama, gde je teško razaznati koji butici su brendirani ili ne, a tada treba da otvorite četiri oka.
Tekst i logo
Logo i tekst modne marke moraju biti napisani pravilno. Bilo da su utisnuti ili ugravirani, moraju biti napisani savršeno uredno i precizno. I naravno, moraju biti gramatički tačni. Setite se Abidas patika ili Guchi tašni...
Oblik, simetrija, šavovi
Kopče, rajsferšlusi, dugmići, treba da budu u istoj boji kao i tkanina na završetku torbe, osim ako originalan dizajn nije drugačiji. Ako rajsferšlus zapinje i ne klizi lagano i bez muke, veoma je verovatno da ste nabasali na lažnjak.
Proverite zatvarač
Na šavovima ne sme biti lepka, osim možda na nekim modelima novčanika. Na primer, Luj Viton simboli ove modne marke stoje paralelno, okrenuti jedan ka drugom, sa leve i desne strane šava. Guči i Fendi, takođe na isti način prezentuju svoje simbole na torbama. Oblik torbe i njena simetrija moraju biti savršeni, ako je stvarno u pitanju originalan komad.
Neka vaš nos presudi
Ukoliko je torba od prave kože, ona mora mirisati na kožu. Ako osetite tragove lepka ili gume, skoro sigurno nije reč o originalu ili pravoj koži.
Cena
Poznati brendovi su poznati po velikim sniženjima, ali ako znate da torba košta npr. 20.000 dinara, a možete je kupiti za 1.500 dinara, onda je logično da tu nešto ne štima, zar ne? Iako i kopije mogu biti skupe, nikada ne dostižu cenu originala, jer - kome bi se to isplatilo...
Online šoping
Ukoliko kupujete preko interneta morate biti veoma pažljivi, jer se najviše prevara odvija upravo virtualnim putem. Mnogi dizajneri svoje kolekcije koje nisu uspeli da rasprodaju nude po internet stranicama. Ali budite veoma oprezni i uverite se da je u pitanju zvanična stranica dizajnera. Osim što možete dobiti jeftinu kinesku kopiju za koju ste dali puno novca misleći da je original, može se desiti da budete žrtva hakera koji će doći do broja vaše kartice i eto belaja...
Pogledajte i :
- Britni Spirs promovisala novu kolekciju seksi donjeg veša i kostima (FOTO)
- A MISLILI STE DA SU SAVRŠENE: Evo kako stvarno izgledaju Viktorijini anđeli! (VIDEO)
- BEZ TRUNKE FOTOŠOPA: Pogledajte kako stvarno izgleda Sindi Kraford! (FOTO)
- SVI BI DA JOJ SKINU CVET: Najprovokativnija kampanja za Dan zaljubljenih! (FOTO 18+)
- PROLUPALA? Kim Kardašijan na modnoj reviji u hulapopkama od glave do pete (FOTO)