НЕ ДАЈТЕ СЕ ПРЕВАРИТИ: Препознајте лажњак - торбу!
Уколико сте се већ намерачиле да се частите дизајнерском торбом, припазите да кући не донесете лажњак.
Наравно, немају сви пара за дизајнерску одећу и аксесоар, па је зато потражња за копијама огромна и фалсификати цветају свуда около - зато је понекад тешко проценити да ли је нешто оригинал или не. Копије могу бити толико верне да збуне и највећег експерта, али постоји неколико начина да проверите да ли је торба права или је лажњак.
Продавница
Место на коме купујете је пресудно. Уколико је то бутик који заступа одређени модни бренд, законски су одговорни и да имају оригиналну робу тог бренда, тако да ту нећете погрешити. Али ако исту такву торбу видите у "обичном" бутику, по много нижој цени, знајте да није оригинална. Проблем се јавља када одете у иностранство, поготово у источним или арапским земљама, где је тешко разазнати који бутици су брендирани или не, а тада треба да отворите четири ока.
Текст и лого
Лого и текст модне марке морају бити написани правилно. Било да су утиснути или угравирани, морају бити написани савршено уредно и прецизно. И наравно, морају бити граматички тачни. Сетите се Абидас патика или Guchi ташни...
Облик, симетрија, шавови
Копче, рајсфершлуси, дугмићи, треба да буду у истој боји као и тканина на завршетку торбе, осим ако оригиналан дизајн није другачији. Ако рајсфершлус запиње и не клизи лагано и без муке, веома је вероватно да сте набасали на лажњак.
Проверите затварач
На шавовима не сме бити лепка, осим можда на неким моделима новчаника. На пример, Луј Витон симболи ове модне марке стоје паралелно, окренути један ка другом, са леве и десне стране шава. Гучи и Фенди, такође на исти начин презентују своје симболе на торбама. Облик торбе и њена симетрија морају бити савршени, ако је стварно у питању оригиналан комад.
Нека ваш нос пресуди
Уколико је торба од праве коже, она мора мирисати на кожу. Ако осетите трагове лепка или гуме, скоро сигурно није реч о оригиналу или правој кожи.
Цена
Познати брендови су познати по великим снижењима, али ако знате да торба кошта нпр. 20.000 динара, а можете је купити за 1.500 динара, онда је логично да ту нешто не штима, зар не? Иако и копије могу бити скупе, никада не достижу цену оригинала, јер - коме би се то исплатило...
Online шопинг
Уколико купујете преко интернета морате бити веома пажљиви, јер се највише превара одвија управо виртуалним путем. Многи дизајнери своје колекције које нису успели да распродају нуде по интернет страницама. Али будите веома опрезни и уверите се да је у питању званична страница дизајнера. Осим што можете добити јефтину кинеску копију за коју сте дали пуно новца мислећи да је оригинал, може се десити да будете жртва хакера који ће доћи до броја ваше картице и ето белаја...
Погледајте и :
- Бритни Спирс промовисала нову колекцију секси доњег веша и костима (ФОТО)
- А МИСЛИЛИ СТЕ ДА СУ САВРШЕНЕ: Ево како стварно изгледају Викторијини анђели! (ВИДЕО)
- БЕЗ ТРУНКЕ ФОТОШОПА: Погледајте како стварно изгледа Синди Крафорд! (ФОТО)
- СВИ БИ ДА ЈОЈ СКИНУ ЦВЕТ: Најпровокативнија кампања за Дан заљубљених! (ФОТО 18 )
- ПРОЛУПАЛА? Ким Кардашијан на модној ревији у хулапопкама од главе до пете (ФОТО)