NIŠTA IM NIJE SVETO: Ovako se u Čačku skrnave groblja
Porodica Đine Ranđić poseduje šesnaest grobnih mesta, a kada je u nedelju posetila grobove roditelja Radojla i Mileve, zaprepastila se.
Naime, kada je došla da oda poštu svojim roditeljima zaprepastila se videvši da fale biste:
"Neko će ih prodati otkupljivaču za male pare i na taj način steći sitnu materijalnu dobit, a meni je nanet veliki bol", rekla je ona.
Ranđićeva navodi da je slučaj prijavila čačanskom MUP-u u pokušaju da uđe u trag bistama dok nisu završile kao sekundarne sirovine u nekoj livnici.
"Biste su stajale 25 godina, težine su po 50 kilograma i sumnjam da je jedno lice moglo samo da ih odnese. Godinama uredno plaćam održavanje i čuvanje grobnih mesta", rekla je Ranđićeva.
Video nadzor je rešenje?
Površina groblja je velika, čak 35 hektara, a samo jedno lice dnevno ga obezbeđuje. Milojkovićeva smatra da bi trebalo uvesti video nadzor o čemu konačnu odluku treba da donese lokalna samouprava.
Na pitanje da li će Ranđićima biti nadoknađena šteta, upravnica groblja nije mogla da odgovori.
U JKP "Grdadsko zelenilo", potvrdili su da su, za sada, NN lica, počinila ovo nedelo.
"Nestanak bista sa porodične grobnice Ranđića prijavio mi je čuvar, a potom smo obavestili i policiju", rekla je upravnica groblja, Anđelija Milojković i dodala da čuvarska služba radi od 7 do 19 časova.
Milojkovićeva je naglasila da problem predstavlja i to što Obilićeva ulica prolazi kroz groblje sve do naselja Petrovića kuće, pa je u tom delu ograđivanje nemoguće, kao i postavljanje rampe.
Na čačanskom groblju sve su učestalije krađe bista i livenih slova, a slična je situacija i na seoskim grobljima.