НИШТА ИМ НИЈЕ СВЕТО: Овако се у Чачку скрнаве гробља
Породица Ђине Ранђић поседује шеснаест гробних места, а када је у недељу посетила гробове родитеља Радојла и Милеве, запрепастила се.
Наиме, када је дошла да ода пошту својим родитељима запрепастила се видевши да фале бисте:
"Неко ће их продати откупљивачу за мале паре и на тај начин стећи ситну материјалну добит, а мени је нанет велики бол", рекла је она.
Ранђићева наводи да је случај пријавила чачанском МУП-у у покушају да уђе у траг бистама док нису завршиле као секундарне сировине у некој ливници.
"Бисте су стајале 25 година, тежине су по 50 килограма и сумњам да је једно лице могло само да их однесе. Годинама уредно плаћам одржавање и чување гробних места", рекла је Ранђићева.
Видео надзор је решење?
Површина гробља је велика, чак 35 хектара, а само једно лице дневно га обезбеђује. Милојковићева сматра да би требало увести видео надзор о чему коначну одлуку треба да донесе локална самоуправа.
На питање да ли ће Ранђићима бити надокнађена штета, управница гробља није могла да одговори.
У ЈКП "Грдадско зеленило", потврдили су да су, за сада, NN лица, починила ово недело.
"Нестанак биста са породичне гробнице Ранђића пријавио ми је чувар, а потом смо обавестили и полицију", рекла је управница гробља, Анђелија Милојковић и додала да чуварска служба ради од 7 до 19 часова.
Милојковићева је нагласила да проблем представља и то што Обилићева улица пролази кроз гробље све до насеља Петровића куће, па је у том делу ограђивање немогуће, као и постављање рампе.
На чачанском гробљу све су учесталије крађе биста и ливених слова, а слична је ситуација и на сеоским гробљима.