PREMIJER LIGA: "Đavoli" konačno pobedili!

27.09.2014. 17:56
FK Mančester junated
FK Mančester junated / Izvor: Beta/AP

Čelsi je na domaćem terenu opravdao ulogu favorita, dok su u više nego interesantnom susretu "građani" stigli do pobede na gostovanju Halu.Tadić asistent za pobedu Sautemptona.

Remijem između Liverpula i Evertona (1:1), započelo je 6. kolo Premijer lige. U gradskom derbiju, domaćini su do samog kraja imali gol prednosti, a onda je Džagelka golom u nadoknadi doneo zlana vredan bod svojoj ekipi.

Čelsi je na domaćm terenu opravdao ulogu favotira i savladao Aston Vilu sa 2:0. Oskar je već u 7. minutu načeo gol gostiju, a do kraja susreta loptu prednost domaćin uvećali su Kosta i Vilijan.

Kristal Palas je identičnim rezultatom na domaćem terenu savladao Lester (2:0). U razmaku od tri minuta mrežu gostiju zatresli su Kempbel i Jedinak.

Volej kojim je doneo prednost svom timu postavio je Runija ne treće mesto najboljih strelaca u istoriji Premijer lige. Bio je to njegov 176. pogodak u prvenstvu Engleske, čime je prestigao Tjerija Anrija (175), a za korak se približio Endiju Kolu (189) i neprikosnovenom Alanu Šireru (260).

Posle mnogo turbolencija, Mančester junajted stigao je do nove ovosezonske pobede pošto je pred svojom publikom savladao Vest Hem, golovima Runija i Van Persija 2:1. Strelac prvog gola zbog drugog žutog kartona morao je put svlačionice u 59. minutu tako da su „crveni đavoli“ do kraja susreta imali igrača manje na terenu. Rezultatsku neizvesnos u meč uneo je Sako pogotkom u 37. minutu ali su do kraja susreta "đavoli" uspeli da sačuvaju stečenu prednost.

FK Mančester siti
FK Mančester siti / Izvor: Beta/AP

U više nego interesantnom susretu Mančester siti je posle mnogo muke uspeo da savlada Hal sa 3:2. Utakmica je počela izvanredno, pošto su Aguero i Džeko već u 11. minutu obezbedili prednost „građanima“. Ali onda je usledio pad koji su znalački iskoristili domaćini i autogolom Mangale i pogotkom sa kreča Hernandeza stigli do izjednačenja. Novu prednost "građanima" doneo je Džeko drugim pogotkom na meču, a tačku na rezultat stavio je kapiten Lampard pogotkom u samom finišu.

Sautempton je pred domaćom publikom uspeo da savlada KPR u do samog kraja neizvesnom susretu. Domaćoj ekipi prednost je doneo Bertrand u 54. minutu, a samo deset minuta kasnije rezultat je poravnao Austin. Pobedničkom pogotku koji je za domaće postigao Pele prethodila je asistencija reprezentativca Srbije, Dušana Tadića.

Jedini susret na kome je publika ostala uskraćena za golove, je remi između Sanderlenda i Svonsija. Domaćoj ekipi nije pomoglo ni to što je zbog crvenog kartona Rangela poslednjih desetak minuta susreta imala igrača više na terenu.

Hal – Mančester siti 2:4

(Mangala 21. ag, Hernandez 32. pen.- Aguero 8, Džeko 11, 68, Lampard 88.)

Stouk – Njukasl (21:00)

Čelsi 16, Mančester siti 11, Sautempton 10, Svonsi 10, Aston Vila 10, Arsenal 9, Mančester junajted 8, Kristal Palas 8, Lester 8, Totenhem 7, Vest Hem 7, Liverpul 7, Everton 6, Hal 6, Sanderlend 5, Stouk 5, VBA 5, KPR 4, Barnli 3, Njukasl 3.

LIGA ŠAMPIONA: Zvezda sa Barsom, Šturnom i Lajpcigom na deobi 22. mesta
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
DOŠAO NA MARAKANU DA NAVIJA PROTIV ZVEZDE: Bivši igrač Partizana se oglasio posle pobede Benfike (FOTO)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
NIJE SAMO RODIĆ POVREĐEN: Milojević OTKRIO da su još dva fudbalera Zvezde bila ONEMOGUĆENAda igraju

19.09.2024. 18:27

PRIMIO JE GOL U SVOJ UGAO: Evo šta Glazer kaže o slobodnjaku Kokčua (VIDEO)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

KONAČNO OTKRIVENO kako će da izgleda služenje VOJNOG ROKA u SRBIJI - da li su telefoni NAJVEĆI PROBLEM?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Benfika nema veze s mozgom" Delije žale zbog poraza, na udaru je i Milojević

19.09.2024. 20:45
SNIMCI KOJI LEDE KRV U ŽILAMA! Rusi izvršili žestok napad u Kursku - Plamen progutao ukrajinsku defanzivu (VIDEO)