ПРЕМИЈЕР ЛИГА: "Ђаволи" коначно победили!

27.09.2014. 17:56
FK Mančester junated
ФК Манчестер јунатед / Извор: Бета/АП

Челси је на домаћем терену оправдао улогу фаворита, док су у више него интересантном сусрету "грађани" стигли до победе на гостовању Халу.Тадић асистент за победу Саутемптона.

Ремијем између Ливерпула и Евертона (1:1), започело је 6. коло Премијер лиге. У градском дербију, домаћини су до самог краја имали гол предности, а онда је Џагелка голом у надокнади донео злана вредан бод својој екипи.

Челси је на домаћм терену оправдао улогу фавотира и савладао Астон Вилу са 2:0. Оскар је већ у 7. минуту начео гол гостију, а до краја сусрета лопту предност домаћин увећали су Коста и Вилијан.

Кристал Палас је идентичним резултатом на домаћем терену савладао Лестер (2:0). У размаку од три минута мрежу гостију затресли су Кемпбел и Јединак.

Волеј којим је донео предност свом тиму поставио је Рунија не треће место најбољих стрелаца у историји Премијер лиге. Био је то његов 176. погодак у првенству Енглеске, чиме је престигао Тјерија Анрија (175), а за корак се приближио Ендију Колу (189) и неприкосновеном Алану Ширеру (260).

После много турболенција, Манчестер јунајтед стигао је до нове овосезонске победе пошто је пред својом публиком савладао Вест Хем, головима Рунија и Ван Персија 2:1. Стрелац првог гола због другог жутог картона морао је пут свлачионице у 59. минуту тако да су „црвени ђаволи“ до краја сусрета имали играча мање на терену. Резултатску неизвеснос у меч унео је Сако поготком у 37. минуту али су до краја сусрета "ђаволи" успели да сачувају стечену предност.

FK Mančester siti
ФК Манчестер сити / Извор: Бета/АП

У више него интересантном сусрету Манчестер сити је после много муке успео да савлада Хал са 3:2. Утакмица је почела изванредно, пошто су Агуеро и Џеко већ у 11. минуту обезбедили предност „грађанима“. Али онда је уследио пад који су зналачки искористили домаћини и аутоголом Мангале и поготком са креча Хернандеза стигли до изједначења. Нову предност "грађанима" донео је Џеко другим поготком на мечу, а тачку на резултат ставио је капитен Лампард поготком у самом финишу.

Саутемптон је пред домаћом публиком успео да савлада КПР у до самог краја неизвесном сусрету. Домаћој екипи предност је донео Бертранд у 54. минуту, а само десет минута касније резултат је поравнао Аустин. Победничком поготку који је за домаће постигао Пеле претходила је асистенција репрезентативца Србије, Душана Тадића.

Једини сусрет на коме је публика остала ускраћена за голове, је реми између Сандерленда и Свонсија. Домаћој екипи није помогло ни то што је због црвеног картона Рангела последњих десетак минута сусрета имала играча више на терену.