ŠIROM EVROPE: Remi Čelsija i Junajteda, Barsa i Real teško, golovi Rajkovića i Đurđevića (VIDEO)

07.02.2016. 13:56 14:38
Mesi, Nejmar, Suarez...
Mesi, Nejmar, Suarez... / Izvor: Profimedia

Mladi reprezentativac Srbije strelac protiv Sasuola.

Barselona je ponovo usamljena na čelu La Lige i grabi ka tituli, Real je mnogo teže nego što se očekivalo slavio u Granadi, Mančester junajted je u nadoknadi meča ostao bez pobede protiv Čelsija, Arsenal je pobedom u Bornmutu pokazao da ne odustaje od trke za titulu, Slobodan Rajković je golom i asistencijom predvodio Darmštat ka pobedi, Uroš Đurđević je bio strelac za Palermo, dok je Inter u Veroni u spektakularnom meču na kraju izvukao bod.

Katalonci su slavili na gostovanju Levanteu rezultatom 2:0 i to autogolom Davida Navara u 21. minutu i kasnim pogotkom Luisa Suareza u drugom minutu nadoknade vremena. Bila je to peta uzastopna pobeda Barselone u šampionatu, deseta u oba nacionalna takmičenja. „Blaugrana“ sada ima 54 boda, tri više i utakmicu manje od prvog pratioca Atletika. Real je mnogo teže nego što se očekivalo slavio u Granadi, a gol odluke, na spektakularan način, sa više od 20 metara, postigao je Luka Modrić. Krizi Valensije se nazire kraj i jasno je da će posle poraza od Betisa u Sevilji Geri Nevil biti smenjen sa mesta trenera.

BRUKA: Pogledajte kako se osramotio reprezentativac Srbije (VIDEO)

Uroš Đurđević polako ali sigurno pokazuje da je će biti veliko pojačanje za Palermo, srpski napadač je postigao gol u remiju na gostovanju Sasuolu. Đurđević je igrao do 81. minuta.

Inter je izvukao bod u Veroni iako je domaćin, budući drugoligaš, vodio 3:1. Izabranici Roberta Manćinija su spasili bod, ali su gubitkom dva napravili veliki korak unazad u trci za treće mesto koje vodi u kvalifikacije za Lige šampiona. Adem Ljajić je igrao za Inter u poslednjih nekoliko minuta, dok Stevan Jovetić nije dobio šansu.

Jedina dva kandidata za titulu, Napoli i Juventus, stigli su do bodova teže nego što se očekivalo. Napoli je do tri boda stigao golom najboljeg strelca Serije A Gonzala Iguaina sa bele tačke, a na klupi Karpija ostao je golman Željko Brkić. Juventus je u drugom poluvremenu slomio otpor Frozinonea, golovima Kvadrada i Dibale.

Kjevo je kao gost pobedio Torino iako je domaćin poveo. Ceo meč za Kjevo odigrao je Ivan Radovanović, dok je Nikola Maksimović standardno komandovao odbranom "bikova". Milan trenera Siniše Mihajlovića nije uspeo da savlada Udineze za koji je ceo meč odigrao Zdravko Kuzmanović.

Čelsi je u nadoknadi izbegao poraz kod kuće od Mančester junajteda i nastavio niz nepobedivosti od dolaska Gusa Hidinka na klupu. Đavoli su poveli preko Lingarda, ali je Dijego Kosta u nadoknadi iskoristio kiks odbrane gostiju i postigao gol za konačnih 1:1. Branislav Ivanović odigrao je ceo meč za "plavce" dok je Nemanja Matić zamenjen u 67. minutu.

Arsenal je lako slavio u Bornmutu, golovima Ozila i Okslejd-Čemberlena, i tako pokazao da nema nameru d odustane od trke za titulu. Tobdžije sledeće nedelje dočekuju lidera Lester i ako savladaju "lisice" postaće glavni kandidati za osvajanje titule.

Slobodan Rajković je golom i asistencijom predvodio Darmštat ka izuzetno važnoj pobedi na gostovanju Hofenhajmu. Rajković je prvo asistirao, a zatim u finišu meča bio i strelac što ga je učinilo igračem utakmice. Hamburger i Keln odigrali su 1:1. Za Hamburger je do 67. minuta igrao Gojko Kačar, dok je Filip Mladenović odigrao ceo meč za goste i dobio žuti karton. Miloš Jojić je ostao na klupi gostiju.

BOMBA: Sleće li "Zlatni orlić" na Marakanu?

Atletiko - Eibar 3:1

(Himenez 56, Niguez 63, Tores 91, Keko 46)

(Huanpi 9, Atsu 23, Čarls 43)

TABELA: Barselona 54, Atletiko M. 51, Real 50, Viljareal 45, Sevilja 37, Atletik B. 35, Selta 35, Eibar 33, Deportivo 31, Malaga  30, Hetafe 26, Betis 25, Valensija 25, Sosijedad 24, Rajo Valjekano 23, Espanjol 22, Sporting 22, Las Palmas 21, Granada 20, Levante 17.

Liverpul - Sanderlend 2:2

(Firminjo 59, Lalana 70, Džonson 82, Defo 89)

(Jošida 9)

TABELA: Lester 53, Arsenal 48, Totenhem 48, Mančester siti 47, Mančester junajted 41, Vest Hem 39, Everton 35, Liverpul 35, Sautempton 35, Votford 33, Stouk 33, Kristal Palas 32, Čelsi 30, VBA 29, Bormut 28, Svonsi 28, Njukasl 24, Norič 23, Sanderlend 20, Aston Vila 16.

SKANDAL: Zvezda izbačena iz lige!

Serija A, 24, kolo:

Nedelja:

Verona - Inter 3:3

(Helander 13, Pizano 16, Jonica 57 - Muriljo 8, Ikardi 61, Perišić 78)

Torino - Kjevo 1:2

(Benasi 19 - Peres 34. autogol, Birsa 72. penal)

Sasuolo - Palermo 2:2

(Defrel 45, Misiroli 50 - Franko Vaskez 30, Đurđević 53)

Atalanta - Empoli 0:0

Roma - Sampdorija 2:1

(Florenci 45, Peroti 50 - Pjanić 57. autogol)

Subota:

Bolonja - Fiorentina 1:1

(Đakerini 63 - Bernardeski 59.)

Đenova - Lacio 0:0

TABELA: Napoli 53, Juventus 51, Fiorentina 46, Inter 45, Roma 44, Milan 40, Sasuolo 34, Empoli 34, Lacio 33, Bolonja 30, Kjevo 30, Torino 28, Atalanta 28, Udineze 27, Palermo 26, Đenova 25, Sampdorija 24, Karpi 19, Frozinone 19, Verona 15.

NBA: Bobi objasnio Brajantu neke stvari! (VIDEO)

Borusija Menhengladbah - Verder 5:1

(Štindl 12, Kristensen 31, 50, Rafael 70, Nordvajt 87 - Pizaro 56. penal)

TABELA: Bajern 53, Borusija Dortmund 44, Herta 34, Šalke 33, Borusija Menhengladbah 32, Bajer Leverkuzen 32,  Majnc 30, Volfzburg 27, Ingolštat 26, Keln 26, Štutgart 24, Darmštat 24, Hamburger 23, Augzburg 21, Ajntraht 21, Verder 19, Hogenhajm 14, Hanover 14.

20.09.2024. 19:26
SVE JE SPREMNO ZA SPEKTAKL: Evo kako izgleda drevni stadion na kom će igrati Partizan (FOTO+VIDEO)

20.09.2024. 22:06
ŠTA SE SVE KRIJE IZA SUKOBA IZRAELA I HEZBOLAHA? "Rat" koji je žestoko buknuo prethodnih dana - Nove likvidacije, pejdžeri, napadi na Bejrut i nestanci ključnih ličnosti