ШИРОМ ЕВРОПЕ: Реми Челсија и Јунајтеда, Барса и Реал тешко, голови Рајковића и Ђурђевића (ВИДЕО)

07.02.2016. 13:56 14:38
Mesi, Nejmar, Suarez...
Меси, Нејмар, Суарез... / Извор: Профимедиа

Млади репрезентативац Србије стрелац против Сасуола.

Барселона је поново усамљена на челу Ла Лиге и граби ка титули, Реал је много теже него што се очекивало славио у Гранади, Манчестер јунајтед је у надокнади меча остао без победе против Челсија, Арсенал је победом у Борнмуту показао да не одустаје од трке за титулу, Слободан Рајковић је голом и асистенцијом предводио Дармштат ка победи, Урош Ђурђевић је био стрелац за Палермо, док је Интер у Верони у спектакуларном мечу на крају извукао бод.

Каталонци су славили на гостовању Левантеу резултатом 2:0 и то аутоголом Давида Навара у 21. минуту и касним поготком Луиса Суареза у другом минуту надокнаде времена. Била је то пета узастопна победа Барселоне у шампионату, десета у оба национална такмичења. „Блауграна“ сада има 54 бода, три више и утакмицу мање од првог пратиоца Атлетика. Реал је много теже него што се очекивало славио у Гранади, а гол одлуке, на спектакуларан начин, са више од 20 метара, постигао је Лука Модрић. Кризи Валенсије се назире крај и јасно је да ће после пораза од Бетиса у Севиљи Гери Невил бити смењен са места тренера.

БРУКА: Погледајте како се осрамотио репрезентативац Србије (ВИДЕО)

Урош Ђурђевић полако али сигурно показује да је ће бити велико појачање за Палермо, српски нападач је постигао гол у ремију на гостовању Сасуолу. Ђурђевић је играо до 81. минута.

Интер је извукао бод у Верони иако је домаћин, будући друголигаш, водио 3:1. Изабраници Роберта Манћинија су спасили бод, али су губитком два направили велики корак уназад у трци за треће место које води у квалификације за Лиге шампиона. Адем Љајић је играо за Интер у последњих неколико минута, док Стеван Јоветић није добио шансу.

Једина два кандидата за титулу, Наполи и Јувентус, стигли су до бодова теже него што се очекивало. Наполи је до три бода стигао голом најбољег стрелца Серије А Гонзала Игуаина са беле тачке, а на клупи Карпија остао је голман Жељко Бркић. Јувентус је у другом полувремену сломио отпор Фрозинонеа, головима Квадрада и Дибале.

Кјево је као гост победио Торино иако је домаћин повео. Цео меч за Кјево одиграо је Иван Радовановић, док је Никола Максимовић стандардно командовао одбраном "бикова". Милан тренера Синише Михајловића није успео да савлада Удинезе за који је цео меч одиграо Здравко Кузмановић.

Челси је у надокнади избегао пораз код куће од Манчестер јунајтеда и наставио низ непобедивости од доласка Гуса Хидинка на клупу. Ђаволи су повели преко Лингарда, али је Дијего Коста у надокнади искористио кикс одбране гостију и постигао гол за коначних 1:1. Бранислав Ивановић одиграо је цео меч за "плавце" док је Немања Матић замењен у 67. минуту.

Арсенал је лако славио у Борнмуту, головима Озила и Окслејд-Чемберлена, и тако показао да нема намеру д одустане од трке за титулу. Тобџије следеће недеље дочекују лидера Лестер и ако савладају "лисице" постаће главни кандидати за освајање титуле.

Слободан Рајковић је голом и асистенцијом предводио Дармштат ка изузетно важној победи на гостовању Хофенхајму. Рајковић је прво асистирао, а затим у финишу меча био и стрелац што га је учинило играчем утакмице. Хамбургер и Келн одиграли су 1:1. За Хамбургер је до 67. минута играо Гојко Качар, док је Филип Младеновић одиграо цео меч за госте и добио жути картон. Милош Јојић је остао на клупи гостију.

БОМБА: Слеће ли "Златни орлић" на Маракану?

Атлетико - Еибар 3:1

(Хименез 56, Нигуез 63, Торес 91, Кеко 46)

(Хуанпи 9, Атсу 23, Чарлс 43)

ТАБЕЛА: Барселона 54, Атлетико М. 51, Реал 50, Виљареал 45, Севиља 37, Атлетик Б. 35, Селта 35, Еибар 33, Депортиво 31, Малага  30, Хетафе 26, Бетис 25, Валенсија 25, Сосиједад 24, Рајо Ваљекано 23, Еспањол 22, Спортинг 22, Лас Палмас 21, Гранада 20, Леванте 17.

Ливерпул - Сандерленд 2:2

(Фирмињо 59, Лалана 70, Џонсон 82, Дефо 89)

(Јошида 9)

ТАБЕЛА: Лестер 53, Арсенал 48, Тотенхем 48, Манчестер сити 47, Манчестер јунајтед 41, Вест Хем 39, Евертон 35, Ливерпул 35, Саутемптон 35, Вотфорд 33, Стоук 33, Кристал Палас 32, Челси 30, ВБА 29, Бормут 28, Свонси 28, Њукасл 24, Норич 23, Сандерленд 20, Астон Вила 16.

СКАНДАЛ: Звезда избачена из лиге!

Серија А, 24, коло:

Недеља:

Верона - Интер 3:3

(Хеландер 13, Пизано 16, Јоница 57 - Муриљо 8, Икарди 61, Перишић 78)

Торино - Кјево 1:2

(Бенаси 19 - Перес 34. аутогол, Бирса 72. пенал)

Сасуоло - Палермо 2:2

(Дефрел 45, Мисироли 50 - Франко Васкез 30, Ђурђевић 53)

Аталанта - Емполи 0:0

Рома - Сампдорија 2:1

(Флоренци 45, Пероти 50 - Пјанић 57. аутогол)

Субота:

Болоња - Фиорентина 1:1

(Ђакерини 63 - Бернардески 59.)

Ђенова - Лацио 0:0

ТАБЕЛА: Наполи 53, Јувентус 51, Фиорентина 46, Интер 45, Рома 44, Милан 40, Сасуоло 34, Емполи 34, Лацио 33, Болоња 30, Кјево 30, Торино 28, Аталанта 28, Удинезе 27, Палермо 26, Ђенова 25, Сампдорија 24, Карпи 19, Фрозиноне 19, Верона 15.

НБА: Боби објаснио Брајанту неке ствари! (ВИДЕО)

Борусија Менхенгладбах - Вердер 5:1

(Штиндл 12, Кристенсен 31, 50, Рафаел 70, Нордвајт 87 - Пизаро 56. пенал)

ТАБЕЛА: Бајерн 53, Борусија Дортмунд 44, Херта 34, Шалке 33, Борусија Менхенгладбах 32, Бајер Леверкузен 32,  Мајнц 30, Волфзбург 27, Инголштат 26, Келн 26, Штутгарт 24, Дармштат 24, Хамбургер 23, Аугзбург 21, Ајнтрахт 21, Вердер 19, Хогенхајм 14, Хановер 14.

ПРОМЕЊЕН ФОРМАТ: Светско клупско првенство у Дохи! Реал директно у финалу
FK Real Madrid

21.09.2024. 08:18
ЗВЕЗДАШИ НЕ ИДИТЕ У ИТАЛИЈУ: Делијама ДЕФИНИТИВНО забрањен долазак на утакмице против Интера и Милана