ŠIROM EVROPE: Sjajni Kejn za trijumf u derbiju Londona, Inter se vratio na čelo tabele!

22.11.2015. 20:35 10:03
Hari Kejn šutira na gol Vest Hema u derbiju Londona
Hari Kejn šutira na gol Vest Hema u derbiju Londona / Izvor: Beta/AP

"Fenjeraš" Granada slavila protiv Atletik Bilbaoa i pobegao sa dna. "Žuta podmornica" ponovo bez torpeda.

Totenhem je u jednom od "malih derbija" 13. kola Premijer lige ubedljivo savladao gradskog rivala Vest Hem rezultatom 4:1, a ponovo je sjajan bio Hari Kejn koji je dva puta pogodio metu, dok su Ajdervejreld i Voker samo potvrdili agoniju tima Slavena Bilića koju je tek donekle ublažio Lanzini u završnici meča.

Napoli je golovima Insinjea i Iguaina u drugom poluvremenu pobedio Veronu kao gost rezultatom 2:0 i tako na najbolji mogući način iskoristio kikseve Rome i Fjorentine. Za Veronu je do 58. minuta igrao Boško Janković. Lacio je upisao prvi remi u sezoni pošto nije uspeo da savlada Palermo kod kuće. Dušan Basta i Sergej Milinković-Savić odigrali su ceo meč za Lacio, dok je Filip Đorđević zamenjen u 58. minutu.

Nenad Tomović je odigrao ceo meč za Fjorentinu i dobio žuti karton u meču u kojem je njegov klub stigao do boda iako je kod kuće gubio 0:2 od Empolija. Đenova je kod kuće minimalno savladala Sasuolo, a za domaćina je do 68. minuta igrao Darko Lazović. Kjevo je gao gost savladao poslednjeplasirani Karpi, a Ivan Radovanović je odigrao poslednjih desetak minuta za "leteće magarce" i zaradio javnu opomenu.

Mauro Ikardi postiže gol protiv Frozinonea
Mauro Ikardi postiže gol protiv Frozinonea / Izvor: Beta/AP

Napoli je samo nekoliko sati bio prvi na tabeli Serije A, odnosno do ubedljivog trijumfa Intera nad novajlijom Frozinoneom (4:0), pa su "neroazuri" ponovo na čelu tabele.

Viljareal je potvrdio da je u velikoj krizi kada su u pitanju mečevi u Primeri, za razliku od Lige Evrope u kojoj prosto "melje" protivnike. "Žuta podmornica" je odigrala samo 1:1 protiv Eibara i tako ostala na samo jednom trijumfu u poslednjih šest mečeva. Aleksandar Pantić odigrao je ceo meč za goste, dok je Antonio Rukavina susret odgledao sa klupe.

Atletik Bilbao je zabeležio poraz na gostovanju Granadi rezultatom 2:0. Ajmerik Laport postigao je autogol već u 5. minutu meča, da bi na isteku jednog časa igre Nigerijac Sukses udvostručio prednost i postavio konačan rezultat. U poslednjem meču dana Atletiko Madrid je slavio pobedu na vrućem gostovanju Betisu u Sevilji minimalnim rezultatom 1:0. Jedini gol na stadionu "Benito Viljamarin" postigao je Koke već u 7. minutu i tako doneo svom timu drugo mesto na tabeli, a gradskog rivala Real Madrid potisnuo na treću poziciju.

PREMIJER LIGA, 13. kolo

Nedelja:

Totenhem - Vest Hem 4:1

(Kejn 23, 50, Aldervejreld 33, Voker 83. - Lanzini 87.)

Svonsi - Bornmut 2:2

(Andre Aju 18, Šelvi 39p. - King 10, Gosling 26.)

VBA - Arsenal 2:1

(Morison 35, Arteta 40ag. - Žiru 28.)

Mančester siti - Liverpul 1:4

(Aguero 44. - Mangala 7ag, Kutinjo 23, Firmino 32. Škrtel 81.)

Ponedeljak:

Kristal palas - Sanderlend (21)

TABELA: Lester 28, Mančester junajted 27, Mančester siti 26, Arsenal 26, Totenhem 24, Vest Hem 21, Everton 20, Sautempton 20, Liverpul 20, Kristal palas 19, Stouk 19, VBA 17, Votford 16, Svonsi 14, Čelsi 14, Norič 12, Njukasl 10, Bornmut 9, Sanderlend 6, Aston Vila 5.

Ajntraht - Leverkuzen 1:3

(Medojević 45. - Čičarito 23, 39, Čalhanoglu 72.)

Keln - Majnc 0:0

Štutgart - Augzburg 0:4

(Esvajn 11, Baumgartl 17ag, Kalsen-Braker 36, Ja-Čeol 54.)

Volfsburg - Verder 6:0

(Galvez 11ag, Kruze 44, 87, Vijerinja 56, Žilavogi 67, Dost 78.)

Šalke - Bajern 1:3

(Mejer 17. - Alaba 9, Martinez 69, Miler 90+2.)

Petak:

Hamburger - Dortmund 3:1

(Lasoga 19p, Holtbi 41, Humels 55ag. - Obamejang 86.)

TABELA: Bajern Minhen 37, Dortmund 29, Volfsburg 24, Herta 23, Menhengladbah 22, Leverkuzen 20, Šalke 20, Ingolštad 19, Keln 19, Hamburger 18, Majnc 17, Ajntraht 14, Darmštad 14, Verder 13, Hanover 11, Štutgart 10, Augzburg 9, Hofenhajm 8.

Hetafe - Rajo Valjekano (20:30)

TABELA: Barselona 30, Atletiko Madrid 26, Real Madrid 24, Selta 21, Viljareal 21, Eibar 20, Valensija 19, Deportivo 18, Altetik Bilbao 17, Espanjol 16, Sevilja 15, Betis 15, Rajo Valjekano 13, Real Sosijedad 12, Sporting 12, Granada 10, Hetafe 10, Las Palmas 10, Levante 10, Malaga 9.

Karpi - Kjevo 1:2

(Gamberini 61. ag - Ingleze 8, Međorini 14.)

Fiorentina - Empoli 2:2

(Kalinić 56, 61. - Livaja 18, Bihel 27.)

Đenova - Sasuolo 2:1

(Rinkon 51, Pavoleti 90+5. - Aćerbi 90+3.)

Lacio - Palermo 1:1

(Kandreva 70. p - Goldaniga 22)

Udineze - Sampdorija 1:0

(Agjemang-Badu 35.)

Inter - Frozinone 4:0

(Biabiani 29, Ikardi 53, Muriljo 87, Brozović 90+2.)

Subota:

Bolonja - Roma 2:2

(Masina 14, Destro 87p. - Pjanić 52p, Džeko 72p.)

Juventus - Milan 1:0

(Dibala 65.)

TABELA: Inter 30, Napoli 28, Fiorentina 28, Roma 27, Sasuolo 22, Juventus 21, Milan 20, Lacio 19, Torino 18, Atalanta 18, Kjevo 16, Sampdorija 16, Udineze 15, Palermo 15, Empoli 15, Đenova 13, Bolonja 13, Frozinone 11, Verona 6, Karpi 6.

LIGA ŠAMPIONA: Zvezda sa Barsom, Šturnom i Lajpcigom na deobi 22. mesta
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
DOŠAO NA MARAKANU DA NAVIJA PROTIV ZVEZDE: Bivši igrač Partizana se oglasio posle pobede Benfike (FOTO)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
NIJE SAMO RODIĆ POVREĐEN: Milojević OTKRIO da su još dva fudbalera Zvezde bila ONEMOGUĆENAda igraju

19.09.2024. 18:27

PRIMIO JE GOL U SVOJ UGAO: Evo šta Glazer kaže o slobodnjaku Kokčua (VIDEO)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

KONAČNO OTKRIVENO kako će da izgleda služenje VOJNOG ROKA u SRBIJI - da li su telefoni NAJVEĆI PROBLEM?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Benfika nema veze s mozgom" Delije žale zbog poraza, na udaru je i Milojević

19.09.2024. 20:45
SNIMCI KOJI LEDE KRV U ŽILAMA! Rusi izvršili žestok napad u Kursku - Plamen progutao ukrajinsku defanzivu (VIDEO)