ШИРОМ ЕВРОПЕ: Сјајни Кејн за тријумф у дербију Лондона, Интер се вратио на чело табеле!

22.11.2015. 20:35 10:03
Hari Kejn šutira na gol Vest Hema u derbiju Londona
Хари Кејн шутира на гол Вест Хема у дербију Лондона / Извор: Бета/АП

"Фењераш" Гранада славила против Атлетик Билбаоа и побегао са дна. "Жута подморница" поново без торпеда.

Тотенхем је у једном од "малих дербија" 13. кола Премијер лиге убедљиво савладао градског ривала Вест Хем резултатом 4:1, а поново је сјајан био Хари Кејн који је два пута погодио мету, док су Ајдервејрелд и Вокер само потврдили агонију тима Славена Билића коју је тек донекле ублажио Ланзини у завршници меча.

Наполи је головима Инсињеа и Игуаина у другом полувремену победио Верону као гост резултатом 2:0 и тако на најбољи могући начин искористио киксеве Роме и Фјорентине. За Верону је до 58. минута играо Бошко Јанковић. Лацио је уписао први реми у сезони пошто није успео да савлада Палермо код куће. Душан Баста и Сергеј Милинковић-Савић одиграли су цео меч за Лацио, док је Филип Ђорђевић замењен у 58. минуту.

Ненад Томовић је одиграо цео меч за Фјорентину и добио жути картон у мечу у којем је његов клуб стигао до бода иако је код куће губио 0:2 од Емполија. Ђенова је код куће минимално савладала Сасуоло, а за домаћина је до 68. минута играо Дарко Лазовић. Кјево је гао гост савладао последњепласирани Карпи, а Иван Радовановић је одиграо последњих десетак минута за "летеће магарце" и зарадио јавну опомену.

Mauro Ikardi postiže gol protiv Frozinonea
Мауро Икарди постиже гол против Фрозинонеа / Извор: Бета/АП

Наполи је само неколико сати био први на табели Серије А, односно до убедљивог тријумфа Интера над новајлијом Фрозинонеом (4:0), па су "нероазури" поново на челу табеле.

Виљареал је потврдио да је у великој кризи када су у питању мечеви у Примери, за разлику од Лиге Европе у којој просто "меље" противнике. "Жута подморница" је одиграла само 1:1 против Еибара и тако остала на само једном тријумфу у последњих шест мечева. Александар Пантић одиграо је цео меч за госте, док је Антонио Рукавина сусрет одгледао са клупе.

Атлетик Билбао је забележио пораз на гостовању Гранади резултатом 2:0. Ајмерик Лапорт постигао је аутогол већ у 5. минуту меча, да би на истеку једног часа игре Нигеријац Суксес удвостручио предност и поставио коначан резултат. У последњем мечу дана Атлетико Мадрид је славио победу на врућем гостовању Бетису у Севиљи минималним резултатом 1:0. Једини гол на стадиону "Бенито Виљамарин" постигао је Коке већ у 7. минуту и тако донео свом тиму друго место на табели, а градског ривала Реал Мадрид потиснуо на трећу позицију.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА, 13. коло

Недеља:

Тотенхем - Вест Хем 4:1

(Кејн 23, 50, Алдервејрелд 33, Вокер 83. - Ланзини 87.)

Свонси - Борнмут 2:2

(Андре Ају 18, Шелви 39п. - Кинг 10, Гослинг 26.)

ВБА - Арсенал 2:1

(Морисон 35, Артета 40аг. - Жиру 28.)

Манчестер сити - Ливерпул 1:4

(Агуеро 44. - Мангала 7аг, Кутињо 23, Фирмино 32. Шкртел 81.)

Понедељак:

Кристал палас - Сандерленд (21)

ТАБЕЛА: Лестер 28, Манчестер јунајтед 27, Манчестер сити 26, Арсенал 26, Тотенхем 24, Вест Хем 21, Евертон 20, Саутемптон 20, Ливерпул 20, Кристал палас 19, Стоук 19, ВБА 17, Вотфорд 16, Свонси 14, Челси 14, Норич 12, Њукасл 10, Борнмут 9, Сандерленд 6, Астон Вила 5.

Ајнтрахт - Леверкузен 1:3

(Медојевић 45. - Чичарито 23, 39, Чалханоглу 72.)

Келн - Мајнц 0:0

Штутгарт - Аугзбург 0:4

(Есвајн 11, Баумгартл 17аг, Калсен-Бракер 36, Ја-Чеол 54.)

Волфсбург - Вердер 6:0

(Галвез 11аг, Крузе 44, 87, Вијериња 56, Жилавоги 67, Дост 78.)

Шалке - Бајерн 1:3

(Мејер 17. - Алаба 9, Мартинез 69, Милер 90 2.)

Петак:

Хамбургер - Дортмунд 3:1

(Ласога 19п, Холтби 41, Хумелс 55аг. - Обамејанг 86.)

ТАБЕЛА: Бајерн Минхен 37, Дортмунд 29, Волфсбург 24, Херта 23, Менхенгладбах 22, Леверкузен 20, Шалке 20, Инголштад 19, Келн 19, Хамбургер 18, Мајнц 17, Ајнтрахт 14, Дармштад 14, Вердер 13, Хановер 11, Штутгарт 10, Аугзбург 9, Хофенхајм 8.

Хетафе - Рајо Ваљекано (20:30)

ТАБЕЛА: Барселона 30, Атлетико Мадрид 26, Реал Мадрид 24, Селта 21, Виљареал 21, Еибар 20, Валенсија 19, Депортиво 18, Алтетик Билбао 17, Еспањол 16, Севиља 15, Бетис 15, Рајо Ваљекано 13, Реал Сосиједад 12, Спортинг 12, Гранада 10, Хетафе 10, Лас Палмас 10, Леванте 10, Малага 9.

Карпи - Кјево 1:2

(Гамберини 61. аг - Инглезе 8, Међорини 14.)

Фиорентина - Емполи 2:2

(Калинић 56, 61. - Ливаја 18, Бихел 27.)

Ђенова - Сасуоло 2:1

(Ринкон 51, Паволети 90 5. - Аћерби 90 3.)

Лацио - Палермо 1:1

(Кандрева 70. п - Голданига 22)

Удинезе - Сампдорија 1:0

(Агјеманг-Баду 35.)

Интер - Фрозиноне 4:0

(Биабиани 29, Икарди 53, Муриљо 87, Брозовић 90 2.)

Субота:

Болоња - Рома 2:2

(Масина 14, Дестро 87п. - Пјанић 52п, Џеко 72п.)

Јувентус - Милан 1:0

(Дибала 65.)

ТАБЕЛА: Интер 30, Наполи 28, Фиорентина 28, Рома 27, Сасуоло 22, Јувентус 21, Милан 20, Лацио 19, Торино 18, Аталанта 18, Кјево 16, Сампдорија 16, Удинезе 15, Палермо 15, Емполи 15, Ђенова 13, Болоња 13, Фрозиноне 11, Верона 6, Карпи 6.

ЛИГА ШАМПИОНА: Звезда са Барсом, Штурном и Лајпцигом на деоби 22. места
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
ДОШАО НА МАРАКАНУ ДА НАВИЈА ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ: Бивши играч Партизана се огласио после победе Бенфике (ФОТО)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
НИЈЕ САМО РОДИЋ ПОВРЕЂЕН: Милојевић ОТКРИО да су још два фудбалера Звезде била ОНЕМОГУЋЕНАда играју

19.09.2024. 18:27

ПРИМИО ЈЕ ГОЛ У СВОЈ УГАО: Ево шта Глазер каже о слободњаку Кокчуа (ВИДЕО)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

КОНАЧНО ОТКРИВЕНО како ће да изгледа служење ВОЈНОГ РОКА у СРБИЈИ - да ли су телефони НАЈВЕЋИ ПРОБЛЕМ?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Бенфика нема везе с мозгом" Делије жале због пораза, на удару је и Милојевић

19.09.2024. 20:45
СНИМЦИ КОЈИ ЛЕДЕ КРВ У ЖИЛАМА! Руси извршили жесток напад у Курску - Пламен прогутао украјинску дефанзиву (ВИДЕО)